Her gün Çalışan Kuryeler

Moto kurye gördüğünden daha farklı olarak zor ve yorucu bir meslektir. Bazı kuryeler, sadece kendi bulundukları konuma hizmet vererek uzun mesafe çalışmayı engellerler ve kısa mesafe çalışmalarına rahmen yorulduklarını dile getirirler.

Her gün Çalışan Kuryeler
Her gün Çalışan Kuryeler
Bu içerik 10 kez okundu.

Moto kurye gördüğünden daha farklı olarak zor ve yorucu bir meslektir. Bazı kuryeler, sadece kendi bulundukları konuma hizmet vererek uzun mesafe çalışmayı engellerler ve kısa mesafe çalışmalarına rahmen yorulduklarını dile getirirler. Oysa ki İstanbul un her semtine hizmet veren,  hatta en önemlisi de İstanbul un yakın ilçelerine hizmet veren evrak koli gibi eşyaları taşıyan kurye firmaları bulunmaktadır. Bu kadar yoğun bir tempo sırasında, doğabilecek problemlere tam zamanında müdahale eden ve net kararlar alan elemanlar, uzun süre Moto kurye kuryecilik hizmetinde çalışmaktadır.

 

İstanbul gibi sık ya da diğer adı ile kalabalık tanımı ile şehir trafiği anlık olarak ilerlemez. Çoğu zaman da sık bir tıkanıklık yaşanır. Oysaki düşündüğümüzden de  farklı olarak zamana karşı yarışarak görev yapmaktalar. Trafiğin açılmasını uzun süre beklemek farklı mağduriyetlere sebep olabilir bunlardan birisi de iletilmesi gereken kargonun geç sürede teslim edilmesine sebebiyet yaratacaktır.  Moto kurye trafikte bu sebepten dolayı hızlı olmalıdırlar. Bu tür araçlar arabaların giremediği yerlere rahatlıkla girebilirler. Trafikte sürücü olarak yer alan araba kullanıcıları ise kuryelerin hızlı davranmasına acele etmesine sinirlenerek sık bir tepki göstermektedir. Zamana karşı yarışarak yapılan bu işte ufak kazalar gibi olumsuz sonuçlar çıkartmak kaçınılmazdır. Gün boyunca hayatını trafikte motor kullanarak yorulan ve kısa bir süre için dinlenmeye dahi vakti olmayan kuryeler, gün boyunca çalıştığı süre içerisinde ufak veya küçük bir çok tehlike atlatmaktadır. Bu tarz kazaların önlenmesi adına belli zaman aralığı ile dinlenmeleri gerekebilir. Daha verimli ve kazaya sebebiyeti önlemek adına değişimli bir çalışma şekli yaratarak görev almak, kuryelerin hayati tehlike açısından önemlidir.

 

Acil kodu ile çalışan kuryeyi çağırarak gönderilen iletiler, aceliyet sebebi ile yanlış adres yazarak yanlış adrese gönderildiğinde kuryeler zor durumlarla baş başa kalabilirler. Böyle durumlar söz konusu olduğunda  Moto kurye haklı olduğu için ileti tekrar göndericiye teslim edilir. Fakat bu durum söz konusu olursa yasal sorumluluğunu kolaylıkla kabul etmeyecektir. Müşteri devamlılığını sağlamak için ve işin sorumluluğunu almak adına Moto kurye olarak çalışan elemanların iş tecrübesi oldukça en önemli etkenlerden birisidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek