Hasta Yatağı Kullanımın Önemi

Hasta Yatağı Kullanımın Önemi
Hasta Yatağı Kullanımın Önemi Admin
Bu içerik 143 kez okundu.

 

Hasta yatağı genellikle yatalak hastaların kullandığı elektrikle çalışan, normal yataklara benzediği için hastanın moral olarak kendisini hasta hissettirmeyen hasta için kullanımı son derece önemli olan bir yatak türüdür. Hasta yatakları hastanın sağlığı, morali, güvenliği, konforu için kullanılması gereken bir yatak türüdür. Hasta yatakları şekil olarak normal yataklara benzemektedir bu sayede hasta moral olarak kendini hasta hissetmez. Yapısal olarak ise hasta yatakları normal yataklardan oldukça farklıdır. 

İlk olarak hasta yatakları elektrikle çalışmaktadır. Normal yataklardan ilk farkı budur.  Elektrikle çalışan kumandalı bir motoru bulunmaktadır. Elektrikle çalışan bu motor sayesinde hasta yatağı hareket etme özelliğine sahiptir. Bu hareket sayesinde hasta yemek, televizyon izleme, kitap okuma, ayak ya da başını dinlendirme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Hasta yatağını sahip olmayıp normal bir yatakta yatan hasta ise bu özelliklerden mahrum kalacaktır. Bu nedenlerden dolayı hasta yatağı kullanımı oldukça önemlidir.

Hasta yatağı kullanımının bir diğer önemi ise hastanın güvende olmasıdır. Hasta yatakları yan korkuluk ve başlıklardan oluşmaktadır. Yan korkuluk sayesinde hastanın yataktan düşmesi engellenir ve hasta güvende olur. Başlıkları sayesinde ise hasta yatağında rahatça yatabilir. Normal bir yatakta yatan hasta için yan korkuluk olmayacaktır ve bu yüzden hasta düşme tehlikesi yaşayabilmektedir. Yan korkuluklar antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için hasta hastalıklara karşı korunmaktadır. Aynı şekilde başlıklarda antibakteriyel özelliğe sahip olmaktadır.

Hasta yatağı normal yataklar gibi çok yer kaplamaz. Dış açı ölçüleri 1 metreye 2 metredir. Evinizin herhangi bir odasında rahatça kullanabilirsiniz. Normal yataklar gibi odanızın tümünü kaplamaz. Bu sebepte hasta yatağının neden kullanılmasını gerektiğini gösterir. Tüm hasta yataklarımız evde kullanım için uygundur. İstediğiniz zamanlarda odalar arası yer değiştirme yapabilirsiniz. Hastanız evinizin istediği yerinde istediği gibi yatabilmektedir. Kilitlenebilen tekerlekleri sayesinde hasta yatağını sabitleyebilir, başka bir yere taşımak istediğiniz zaman ise kiliti açabilirsiniz.

Hasta karyolası ev için dizayn edildiği için hastanız moral olarak kendini hasta yatağında yatıyormuş gibi hissetmez. Hastanız normal bir yatakta normal bir insan gibi yattığını düşünür ve moral olarak çöküntüye girmez.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor