Hasta Yatağı Konforu !

Hasta Yatağı Konforu !
Hasta Yatağı Konforu ! Admin
Bu içerik 142 kez okundu.

 

Sağlık problemi yaşan hastaların daha rahat ve diğer yataklara göre daha avantaj elde edecekleri hasta yatağı modelleri üretmektedir. Her geçen gün yatırımlar yaparak daha güvenli ve konforlu ürünler üretmeye devam etmekteyiz. Hastaların kullanacağı normal sıradan yataklardan daha etkili olan ve üzerindeki sistemler ile pozisyon alabilme özelliğine sahip olan yatak modelleri imalatı ve satışı yapmaktayız. Büyük ve modern hastanelerin ve diğer sağlıkçıların bu yatakları tercih etmesindeki en önemli etken hareket etme özelliği olmasıdır. Hareket edebilen kısımları ile üzerin de yatacak ve tedavi görecek olan kişiye avantaj sağlanmasıdır. Örneğin hasta kişi yemek yeme ihtiyacını karşılamak isterken el kumandası buluna bu yataklar da tek tuş ile sırt tarafını kaldırabilecektir. Pozisyon alabilme özelliği hastaya müdahale edecek bireylerin de müdahale sırasın da kolaylık sağlar ve faydalı olabilmektedir.

Hasta odaların da önemli bir unsur olan hasta karyolası ürünleri üretim aşamasın da güvenlik, hareket etme ve hijyen testlerine tabi tutulmaktadır. Güvenlik aşamasın da karyola modelini kasası ağırlık taşıyabilme testlerine tabi tutulur. Ayrıca karyolaların üzerin de bulunan ve hareketli olan yan korkulukları da güvenlik testine girmektedir. Hasta kişi gece ya da gündüz uyku halin de iken yataktan düşmemesi için korkulukları bulunur. Pozisyon alabilme özellikleri ise karyola modellerinin üzerin de bulunan ve ithal olarak gelen elektrikli motorların testleri yapılmaktadır. En ufak bir problem görüldüğü taktir de motorlar kullanılmamaktadır. Hijyen testlerin de ise yatak üzerin de kullanılan ürünlerin anti bakteriyel olması sağlanmaktadır.  Karyola şasesi hijyen ve paslanmazlık açısından elektrostatik toz boya ile boyanır. Bu sayede paslanmalara karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olmaktadır.

Sağlık personelleri tarafından hastaneler de kullanılan yataklar çoğunluk ile elektrikli modeller olmaktadır. Manüel sistem ile de üretilen yataklar mevcuttur. Manüel olan yatakları evlerin de ya da herhangi bir ortam da kısa süreli tedavi amaçlı kullanılır. Pek fazla tercih edilmeme sebebi ise el ile hareket kabiliyeti almasıdır. Üzerin de bulunun çevirme kolları ve bu kolların içindeki miller ile yatağın baş ve ayak tarafını hareket etmesi sağlanmaktadır.  Elektrikli motorlu olan hasta yatağı modellerin de ise kulanım durumu tamamen daha pratiktir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı