Harry Potter Kitapları ve Filmleri

Harry Potter Kitapları ve Filmleri
Harry Potter Kitapları ve Filmleri Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Herkesin en az bir kere izlemiş olduğu Harry Potter film serisi J.K. Rowling tarafından yazılan kitaplardan sinemaya uyarlanmış bir seridir. Kitaplar ile filmler arasında zaman zaman farklılıklar olsa genel hikaye ve olaylar hemen hemen aynıdır. Hikayemizde kahramanımız Harry Potter’ın annesi ve babası oldukça güçlü ve bir o kadar da kötü büyücü Voldemort tarafından öldürülür. Harry, onu hiç sevmeyen bir akrabasının yanında hayatını sürdürmeye başlar. Ancak yaşı belirli bir seviyeye geldiği zaman bir gün adamın biri çıkar gelir ve Harry’yi büyücülük okuluna götüreceğini söyler.

Olaylar bundan sonra gelişmeye başlar. Harry ailesinin bir trafik kazasında ölmediğini, bir büyücü tarafından öldürüldüğünü öğrenir. Üstüne üstelik ailesini katleden büyücünün henüz ortalarda görünmediğini ve tekrardan gelebileceğinin de farkındadır. Okula giderken trende tanıştığı bir çocuk ve bir kız ile de oldukça iyi arkadaş olmuşlardır. Seri, 7 filmden oluşmaktadır ve son film 2 parta ayrılmıştır. Bu filmlerin hepsinde tek tek kötü büyücü Voldemort ile savaşılır. Serinin son filmi olan Ölüm Yadirgarları filminde Voldemort’u nasıl öldüreceğini öğrenen kahramanımız arkadaşlarının yardımıyla bu yolda ilerler. Çeşitli engelleri geçtikten sonra son yaklaşan ana karakter, büyücünün ordusu ile karşı karşıya kalır. Büyücülük okulundaki arkadaşlarının ve diğer gönüllülerin yardımı ile devasa ordu ile savaşan Harry, en sonunda Voldemort’u ortadan kaldırmayı başarır. Filmin sonunda seride yer alan karakterlerin ileriki yaşamları gösterilir.

Sinema camiasının vazgeçilemez serilerinden olan Harry Potter ve ona benzer bir çok filmi hiç takılmadan yüksek kalitede izleyebileceğiniz bir film sitesi bilmiyorsanız sizlere https://www.filmizlese.com/ öneririm. Bir çok kaliteli paylaşımı bu adreste bulabilir, izleyebilir ya da daha sonra seyretmek üzere bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor