HALI SAHA FORMASI NEDİR ?

Yaz kış fark etmeden oynadığımız zengin fakir fark etmeksizin her kesime hitap edebilen kendi çapımızda adeta futbol şöleni yaşadığımız bir oyun alanı halı saha.

HALI SAHA FORMASI NEDİR ?
HALI SAHA FORMASI NEDİR ?
Bu içerik 0 kez okundu.

Gecenin bir yarısı veya hafta sonu günün ortasında tutkunlarını kolaylıkla görebileceğiniz yerdir.  Genelde mesai sonrası gecelerimizi süsler. Eski yada yeni dostların bir araya geldiği iyi oynayanların, oynamasını istemediğimiz yer olarak halı saha futbolu gönüllerimizde yer etmiştir. ‘’Oğlum pas atsana!’’ diyenlerden tutun, ‘’lan son golümü gördün mü?’’  diyen koca koca adamların futbola hak ettiği değeri verdiği, geceleri mutlaka ışıksız oynamanızın imkansız hale geldiği güzide mekandır.

 Bu halı saha söylendiği kadar masum kalmayarak, iki takım arasında çeşitli iddialara girilir. Bunlardan en meşhur olanı tabii ki ağızlara layık baklavadır. Hatta daha ileri gidilerek hem baklava hem de saha ücreti yenilen tarafa ödettirilerek, bir daha ki sefere hırslı olması sağlanır. Geçen sefer baklavayı ısmarlamak zorunda kalan takım sonra ki sefer daha hırslı oynayarak elinden geleni yapar. Bu hırsın sonucunda güzel şeylerde yaşanmasa da sonuç diğer takım arkadaşları tarafından bir şekilde tatlıya bağlanır. Hatta maç bitiminde hararetli bir şekilde tartışan arkadaşlarımızın güle oynaya sahadan çıktığını görebilirsiniz. Kaleciyle beraber genellikle toplam 7’şer kişiden oluşan bir takım saha içerisinde tüm kozlarını paylaşır, belki de Premier lig’de bile göremeyeceğimiz paslaşmalarla tribündekilere de keyifli dakikalar yaşatır.

Her hafta sonunuzu bir maçla değerlendiriyor, hatta hafta içi de bu şölende mutlaka arkadaşlarınızla kıyasıya mücadele de bulunuyorsanız ihtiyacınız olan şey bir forma. Profesyonel bir futbolcu olmasanız da artık sizde renklerinizi oluşturabilir, her zaman oynadığınız takım için istediğiniz desenlere sahip bir forma alabilirsiniz. Hatta formanızın üzerine renklerinizden oluşan ya da belirlediğiniz bir simgeyi arma olarak kullanabilir, heyecanınızı artık neredeyse resmi hale getirebilirsiniz. Halı saha forması sizin ve takımınızın simgesi olarak size motivasyon sağlar. Heyecan demişken dozunda bırakmayı ihmal etmeyin! Yoksa işinize koltuk değneğiyle dönebilir, hatta iş arkadaşlarınız için dalga konusu olabilirsiniz. Her halı saha da olduğu gibi siz yine de çalımı bırakın. Kısa paslaşmalarla top çevirin ve golünüzü atın. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı