Hacı adayları dolandırıldı

Bir Türk şirketi, 13 Nisan'da devlet kuruluşu Anadolu Ajansı'nın Gaziantep'in güneydoğu illerini ve Kahramanmaraş'ın turunu yapmasını sağlayarak Mekke'ye dini bir hac yapmak üzere 68 kişiyi dolandırdı.

Hacı adayları dolandırıldı
Hacı adayları dolandırıldı Admin
Bu içerik 602 kez okundu.

 

Kahramanmaraş'ın en kalabalık ilçesi Elbistan'da, Umre'yi gerçekleştirmek için Suudi Arabistan'a gidecekleri sözüyle 68 kişi iki otobüse bindi.

Umre, İslam ay takvimine göre belirli tarihlere sahip olan hajenin aksine, yılın herhangi bir zamanında gerçekleştirilebilecek bir İslami hactır.

Ancak müşterilerden sonra şirket yetkilileri onları Gaziantep ve Şanlıurfa turu yaparak aldattıklarını fark ettikten sonra durumu Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdiler. Polis daha sonra tur otobüslerini durdurdu.

Otobüslerdeki yolcular, her birinin turları için 690 dolar ödediğini ve tur görevlilerine karşı bir şikayette bulunduğunu iddia etti.

Bir yolcu, Durdu Mehmet Kılıç, otobüsün onları otobüsün üzerine getirdiğini söyleyerek, Kayseri'nin Orta Anadolu vilayetinde Mekke'ye uçacakları yere ineceklerini söyledi.

“Ancak otobüse bindikten sonra bize, bize“ Balıklı Göl ”olarak anılan Şanlıurfa'daki İbrahim Havuzu'nu gezdireceklerini söylediler. Akşam saatlerinde bizi Mekke'ye götürmeyeceklerini söylediler, ama bizi Elbistan'a geri götürdüler ”dedi Kılıç.

Başka bir yolcu olan Yüksel Kılıç, “Kutsal topraklara, Mekke ve Medine'ye gitme yolculuğuna başladık, ancak bize Şanlıurfa turu verdikten sonra geri getirdiler” dedi.

Polis, otobüs şoförlerini ifade vermek için bir karakola götürdü.

 

Umre aldatmaca hacılar Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EVDE SAĞLIK, 2 YAŞINDA
EVDE SAĞLIK, 2 YAŞINDA
"Milli Mücadelenin 100. Yıldönümü Anısına" Kızının anlatımıyla Kazım Karabekir