Haberleşme de geldiğimiz çağ ve yenilikler ile haberleryeni.com yanınızda

Tercüman-ı Ahval’den bu yana gelişimini sürdüren ve günümüzde haftalık ya da günlük haber akışını genişleterek anlık haber paylaşımına olanak sağlayan haberleşme araçları toplumsal iletişimin en önemli unsurlarıdır.

Haberleşme de geldiğimiz çağ ve yenilikler ile haberleryeni.com yanınızda
Haberleşme de geldiğimiz çağ ve yenilikler ile haberleryeni.com yanınızda
Bu içerik 35 kez okundu.

Tercüman-ı Ahval’den bu yana gelişimini sürdüren ve günümüzde haftalık ya da günlük haber akışını genişleterek anlık haber paylaşımına olanak sağlayan haberleşme araçları toplumsal iletişimin en önemli unsurlarıdır. Teknolojinin getirdiği yenilikleri insan ihtiyaçlarına uyarlama noktasında ciddi bir görev üstlenen bu araçların başında ise haber siteleri geliyor.  Bu konu da yeni bir girişim olan haberleryeni.com size oldukça bilgi haberi vermek için alt yapıya sahip.

HABERLEŞME ARAÇLARI BELİRLİ ŞARTLARI TAŞIMALI

Haberleşme araçları genel anlamda doğruluk ve tarafsızlık ilkelerine bağlı ve hızlı haberler sunabilecek kapasitede olmalıdır. Aksi halde zamanın şartlarına uyum sağlayamayan araçların varlığını sürdürebilmeleri mümkün değildir. Günümüzde anlık olarak sağlanan haber akışı insanlara bir olaya en yakın konumdan gözlem yapabilme olanağı sunuyor. Asırlardır insanların çeşitli yöntemler geliştirdiği haberleşme ihtiyacına yönelik en modern ve en kullanışlı çözüm olan web siteleri ile internet erişimi olan her yerde gelişmelere dair bilgi akışından faydalanmak mümkün. İnsanlık için önemini her geçen gün artıran bu hizmeti sağlayan araçların ise belirli kriterlere uyması gerekiyor.  Teknoloji haberleri  ile nasıl haberleriniz oluyorsa buda buna benzer.

HABER TEYİT EDİLMELİ

Bir toplumsal haberleşme aracının taşıması gereken en büyük kriter doğruluk ve tarafsızlık ilkelerine sahip olmaktır. Bu ilkelerden birinin yerine gelmemesi durumunda haberleşme akışı bozulacağı gibi yanlış bilgi paylaşımı da geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. Söz konusu haber olduğunda basın meslek kuralları hızlı ve doğru yeni haber yazımını tavsiye eder. Haberin hazırlayıcısı olan uzman muhabir ya da editörlerin yapması gereken ilk olarak bilgilerin teyidini sağlamaktır. İlgili kurum ya da kuruluşla iletişimde olmak haberleşme aracı için bu noktada büyük önem arz eder.

İşini iyi yapan haber ekipleri olay yeri bağlantıları ile insanlara anlık bilgi paylaşımı sunarken bilgilerin yorumlamadan uzak sade bilgi olmasına özen göstermelidir. Muhabir yorumu katılan haberlerde halkın yorumlama hakkı elinden alındığı için meslek etiğine uygun bulunmayan bu durum tavsiye edilmez. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek