GÜVENLİK SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ

Güvenlik sistemlerinin günümüz dünyasında önemi çok fazladır. Bunun nedeni olarak artan güvenlik risklerini gösterebiliriz. Kullanım alanı yaygınlaşan ve herkes tarafından tercih edilen güvenlik sistemleri işlevsel olarak önemli faydalar sağlamaktadır.

GÜVENLİK SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ
GÜVENLİK SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ ahmet
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Güvenlik sistemlerinin günümüz dünyasında önemi çok fazladır. Bunun nedeni olarak artan güvenlik risklerini gösterebiliriz. Kullanım alanı yaygınlaşan ve herkes tarafından tercih edilen güvenlik sistemleri işlevsel olarak önemli faydalar sağlamaktadır. Bu sistemler tekil olarak yapılabildiği gibi, biribirine entegre olacak şekilde de yapılabilmektedir. Bu sistemler içinde güvenlik kamera, hırsız alarm, yangın alarm ve deprem alarm gibi farklı yapıdaki sistemler bulunmaktadır.


Güvenlik sistemlerinde en çok kullanılan ürünler şu şekildedir. Dvr ve nvr kayıt cihazları, alev dedektörü, ip kameralar, analog kameralar, cctv kameralar ve speed dome kamera gibi ürünler kullanılmaktadır. Bu anlamda farklı amaç ve hedefe göre güvenlik sistemleri kurulabilmektedir. Dvr ve nvr kayıt cihazları kameralardan alınan görüntülerin kayıt edilmesi ve depolanmasında kullanılır. Alev dedektörleri yangın durumları için binalara kurulur. Cctv kameralar daha çok mağaza, banka ve benzer yerler için uygundur. Ahd kameralar gizli çekim için daha uygun seçim olacaktır. Speed dome türü kameralar kuş bakışı ve geniş açıda çekim yapabilen kamera modelleridir. Daha çok meydan, kavşak ve emniyet şeritlerinde bu kameraları görmek mümkündür. İp kameralar günümüzde güvenlik sistemlerinde çok daha fazla kullanılan modellerdir. Temel olarak bakıldığında güvenlik sistemlerinin kayıt altına alma özelliği bulunmaktadır. Olumsuz her türlü güvenlik problemini kayıt altına alır ve olay sonrasında yapılacak olan tespit çalışmalarında önemli faydalar sağlamaktadır.

Daha fazla detay için tıklayın

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek