Günlük vakalar 1.703 artarken, koronavirüs ölümleri 6.730'a ulaştı

Günlük vakalar 1.703 artarken, koronavirüs ölümleri 6.730'a ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , 7 Eylül'de yaptığı açıklamada, Türkiye'nin teyit edilen koronavirüs vakalarının son 24 saatte 1.703 arttığını, 57 kişinin daha hayatını kaybettiğini, ölü sayısının 6.730'a çıktığını söyledi.

Günlük vakalar 1.703 artarken, koronavirüs ölümleri 6.730'a ulaştı
Günlük vakalar 1.703 artarken, koronavirüs ölümleri 6.730'a ulaştı Admin
Bu içerik 3013 kez okundu.

 

Koca'nın Twitter'da paylaştığı infografiğe göre Türkiye'nin toplam doğrulanmış vaka sayısı 281.509'dur.

Bakan, son 24 saatte yaklaşık 1.047 hastanın iyileştiğini söyledi.

Kurtarılan toplam vaka sayısı 251.105 idi.

Koca, geçtiğimiz gün 103.925 test yapıldığını ve toplam test sayısının 7.883.464'e ulaştığını söyledi.

Bakan ayrıca, COVID-19 hastalarında pnömoni oranının yüzde 7.6 iken, ağır hasta sayısının 1.118 olduğunu sözlerine ekledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'da “Son bir ay içinde virüse yakalananların yaklaşık yüzde 40'ı 20-40 yaşları arasında” dedi.

Aynı yaş grubunun, zatürre hastalarının da yüzde 11'ini oluşturduğunu sözlerine ekledi.

Koca, virüs enfeksiyon sayısında haftalık en yüksek artışın Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri illerinde görüldüğünü söyledi. 

Sağlık Bakanlığı'nın 24 Ağustos ile 30 Ağustos arasındaki dönemi kapsayan haftalık raporu, bildirilen tüm COVID-19 vakalarının yüzde 49'unun kadın ve yüzde 51'inin erkek olduğunu gösterdi.

İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) bir milletvekilinin oğlu için düzenlenen düğün töreninden ve İstanbul'daki konserden görüntüler halkı çileden çıkardı. 

Bu iki etkinliğe katılanların anti-virüs önlemlerini ihlal ettiği görüldü.

AKP'li milletvekili Cemil Yaman'ın oğlunun nikah töreni, hükümetin düğünlere süpürme yasağı ilan etmesinden sadece bir gün sonra gerçekleşti. Düğüne yaklaşık 1.500 kişi katıldı.

"Hiçbir pişmanlığım yok. Oğlum evlendi ve antivirüs önlemlerini uyguladım. Yaman Hürriyet gazetesine verdiği demeçte, onu düğüne davet ettiğimde sağlık bakanını bile bilgilendirdim ”dedi.

Katılımcıların sıcaklıklarının ölçüldüğünü ve yüz maskesi takmayan kişilerin içeri girmesine izin verilmediğini belirten Erdoğan, etkinliğin yaklaşık bir saat 15 dakika sürdüğünü sözlerine ekledi.

Şarkıcı Mabel Matiz'in İstanbul'daki konserine halkın tepkisi de oldu. Sosyal mesafe kuralı büyük ölçüde ihlal edildi ve seyircilerin çoğu etkinlikte yüz maskesi takmıyordu.

Hükümet, Ankara'da ve COVID-19 sayısının olduğu il ve ilçelerde insanların sosyal mesafe ve yüz maskesi kurallarına uymasını sağlamak için hafta sonu sokağa çıkma yasakları, park ve piknik alanlarının yasaklanması ve sokaklarda daha sıkı denetimler gibi yeni kaldırımlar düşünüyor. vakalar artmıştı.

Yetkililer, bu tedbirlerin ilin tamamına veya belirli ilçelere uygulanabileceğini söylediler.

Virüsün yayılmasını engellemeye yönelik bu önlemlerin bir parçası olarak, alışveriş merkezlerinde daha sıkı kontroller yapılacak ve restoranların müşterilere yalnızca açık havada hizmet vermesine izin verilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere