Güneş Sistemlerinde Solar kablo fiyatları

Güneş Sistemlerinde Solar kablo fiyatları
Güneş Sistemlerinde Solar kablo fiyatları Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Güneş sistemlerinin solar kablo çeşitleri üç adettir. AC kablolar ve DC kablolar haberleşme ve kontrol kabloları olarak bilinir. Santrallerde en çok zarar gören materyaller arasında kablolar gelmektedir. DC kablolar her şarta dayanıklı olmalıdır. En az 25 yıl ömür verilmelidir. Sıcaklıktan etkilenmemeli yanmaya karşı büyük bir etki içerisinde olmalıdır. Sadece sıcak değil -40 derece soğuklarda da dayanıklılık gösterebilmelidir. Kısacası doğa şartlarına karşı dayanıklılık göstermelidir. Bu dayanıklılığının yanında doğaya zarar vermeyecek ürünlerden yapılması gerekmektedir. Basınç uygulandığında dayanıklı olması gerekir. UV ışınlarına ve ozona dayanıklı halde olmalıdır. Esnek bir yapıya sahip olmalıdır. Kablolara asit sıçradığında solar kablolar zarar görmemelidir. Solar kablo fiyatları bu kalite ile diğer kablolara oranla yüksektir. Solar kablo fiyatları piyasa değerinden düşük ise özelliklerine iyice bakılmalıdır. Solar sistemlerin standartlarına uygun solar kablo seçmenizi öneririz.

Solar Kablo Güncel Standartlar

Dünyada belirli standartlar içeren kontrol ve haberleşme kabloları sistemlerinde kullanılan AC kablolar en zor şartlarda dahi kullanılabilmelidir. Dayanıklı olması gerekmektedir. Güneş enerji sistemleri yeni teknoloji ile geldiği için standartları denenerek bulunmaktadır. Bundan dolayı standart şartları tam olarak oturmamıştır. Standartlar konusunda öncülük sağlayan Almanya DKE, Ak ve TÜV dokümanlarını ilk Almanya kendi içerisinde kullanmıştır.

Solar Kablo Seçerken Yapılması Gerekenler

Fotovoltaik tesisler ilk olarak 2006’da İspanya’da, ikinci olarak da İtalya’da kurulmuş olarak bilinmektedir.  Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri sırası ile tesislerin kurulumu yapılmıştır. Kurulan bu tesislerde oluşan sorunlarla standartlar oluşturulmaya başlanmıştır. Kaliteli solar kablo kullanan firmaların kablolarının ömürleri ve verdikleri verimin yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Kalitesi düşük malzeme kullanan firmaların kablolarının ömürlerinin ve verimliliğinin az olduğu görülmüştür. Sistemin kurulumundan sonra kısa süre içerisinde birçok sorun oluştuğu görülmüştür. Firmalar tam kar elde edeceği sırada kablolar yüzünden solar sistemlerde sorunlar oluşmaktadır. Bu da masrafa neden olmaktadır. Kazanma zamanında oluşan zarar yüzünden kayıplar oldukça fazla olmaktadır. Harcanacak masrafın çok olmaması ve solar sistemlerinizin zarar görmemesi için solar kablo fiyatları yüksek olması gözünüzü korkutmamalıdır. İlerde oluşacak zarar kalitesiz ve kaliteli arasında oluşan farktan daha fazla olacaktır. Alacağınız ucuz ve kalitesiz kablolar güneş panellerine zarar verdiği zaman uğraşlarınız da bir o kadar çok olacaktır. Kablo seçimlerinizde kablonuza verilen ömür en az 25 senelik olması gerekmektedir. Evlere uygulanan güneş panelleri kabloları önemlidir. Tesislere kurulan güneş panel sistemlerinde kullanılan kablolar oldukça büyük önem taşımaktadır. Kaybedilecek zarar oldukça yüksektir. Solar kablo fiyatları araştırılırken önem vermeniz gereken özellikleri olmalıdır. Bir kablonun kalitesiz olması demek tesisler için, işin durması, işçinin durması, kaybın büyük olması demektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Abdülmetin Balkanlıoğlu Vefat Etti
Abdülmetin Balkanlıoğlu Vefat Etti
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı