Google çeşitlilik not yazarını tetikledi

Google çeşitlilik not yazarını tetikledi

BBC, işyeri çeşitliliği konusunda tartışmalı bir not yazan bir Google çalışanı kovuldu.

Google çeşitlilik not yazarını tetikledi
Google çeşitlilik not yazarını tetikledi Admin
Bu içerik 353 kez okundu.

 

Tartışmalı not davranış firmanın kodunu kırdı Google'ın CEO'su Sundar Pichai çalışanlarına bir e-posta Pazartesi söyledi.

Hafta sonu yaygın olarak paylaşılan bu not, biyolojik farklılıklar nedeniyle Google'da daha az kadın bulunduğunu ileri sürdü.

Bay Pichai, metnin "iş yerinde zararlı toplumsal cinsiyet kalıplarını ilerletmesi" nedeniyle çizgiyi aştığını söyledi.

Google'ın İdeolojik Yankı Odası'na aday olan gazete, "erkeklerin ve kadınların yeteneklerinin kısmen biyolojik nedenlerden dolayı farklılık gösterdiğini ve bu farklılıkların neden teknoloji ve liderlik alanında kadınların eşit temsilciliğini görmediğimizi açıklayabileceğini" savundu.

Yazar şunları yazdı: "Cinsiyet ayrımlarının cinsiyet ayrımcılığına işaret ettiğini varsaymamak lazım."

Google çalışanın kimliğini doğrulamadı, ancak medyada çıkan haberlerde kendisine James Damore adı verildi.

"Cinsiyet kalıplarını sürdürebilmek için kovuldum," dedi Reuters'e.

Ayrıca, konuşmak için "şükranlarını dile getiren diğer Google çalışanlarından çok sayıda kişisel mesaj" aldığını iddia etti.

Google genel müdürü Sundar PichaiGörüntü telif hakkıGETTY IMAGES

Resim yazısıGoogle'ın Sundar Pichai, notun bazı unsurlarını tartışmanın adil olduğunu söyledi ancak diğer bölümler "saldırgan"

Yorumlar 'Tamam değil'

Pazartesi öğleden sonra gönderdiği personel notunda Sayın Pichai, Google'ın saflarında konuşma özgürlüğünü koruma konusunda konuştu ve "Bu notta bulunan şeylerin çoğu, Google'ın büyük çoğunluğunun buna katılmadığına bakılmaksızın tartışmaya açık" dedi. .

Ancak ekledi: "Bir grup meslektaşımızın, onları daha az biyolojik olarak bu işe uygun hale getiren niteliklere sahip olduğunu önermek, rahatsız edicidir ve tamam değildir.

"Taciz, yıldırma, önyargı ve yasadışı ayrımcılığın olmadığı bir işyeri kültürü yaratmak için her Google çalışanımızın elinden gelen her şeyi yapmasını" bekleyen temel değerlerimize ve Davranış Kurallarımızıza aykırıdır. "

Teknoloji firmasının çeşitlilik alanındaki yeni başkanı Danielle Brown, daha önce "cinsiyete ilişkin yanlış varsayımların geliştirildiğini" söyleyen belgeyi eleştirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi