Göç Film Festivali için Adaylar Açıklandı

Türkiye'nin 8 Haziran Uluslararası Göç Filmleri Festivali , uzun metrajlı filmler kategorisinde yarışacak girişleri açıkladı.

Göç Film Festivali için Adaylar Açıklandı
Göç Film Festivali için Adaylar Açıklandı Admin
Bu içerik 9584 kez okundu.

 

Bir açıklamada, organizatörler festival sırasında 14-21 Haziran'da çevrimiçi yapılacak sekiz filmin kategoride yarışacağını söyledi.

Bu yılki festival jüri başkanı, Cannes Film Festivali'nde en iyi film ve en iyi yönetmen de dahil olmak üzere birçok ödül kazanan Türk film yapımcısı Nuri Bilge Ceylan'ı kutladı .

Festivalin kapanış töreni ve ödül töreni 21 Haziran'da yapılacak.

Ödül için yarışacak filmler arasında Emmy ödüllü film yapımcıları Waad al-Kateab ve Edward Watts'ın bir 2019 filmi For Sama yer alıyor.

BAFTA, Cannes ve İngiliz Bağımsız Film Ödülleri dahil çeşitli etkinliklerde en iyi belgesel ödülünü kazanan film, Suriye iç savaşı sırasında genç bir annenin hikayesini anlatıyor.

Afganlı yönetmen Hassan Fazili'nin Midnight Traveler'ı, Taliban'ın başına bir lütuf katmasının ardından karısı ve iki kızı ile Avrupa ülkesinden kaçmak zorunda kaldığında kendi yolculuğunu anlatıyor. Film Sundance ve Berlin film festivallerinde ödüller aldı.

Omar And Us, Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadir Er'in yönettiği bir drama filmi.

Varşova Film Festivali'nde gösterime giren film, Türk-Yunan sınırına yakın iki mülteciyle komşu olduktan sonra kendi önyargılarıyla karşı karşıya olan emekli bir Türk askerine odaklanıyor.

Filmde Türk aktörler Menderes Samancılar ve Cem Bender ile Türkiye'de yaşayan Suriyeli göçmen aktörler yayınlanıyor.

Türk yönetmen Olgun Özdemir'in Kızımın Kokusu, farklı geçmişlere sahip üç kişinin hikayesini anlatıyor: 2016 yılında Nice'e terör saldırısında tüm ailesini kaybeden Beatrice, Suriye Hevi ve memleketine gelen ülkesine gelen İbrahim tatil.

Oskar & Lily, 1979 İran devrimi sırasında ailesiyle birlikte Avusturya'ya kaçmak zorunda kalan bir İranlı sinemacının filmi.

Arash T. Riahi'nin filmi altı yıl boyunca Avusturya'da yaşayan ve sınır dışı edilmek üzere olan iki Çeçen mülteci çocuğun-Oskar (8) ve Lilli (13) hikayesini anlatıyor.

İtalyan yönetmen Costanza Quatriglio'nun Just Like My Son dizisi Afganistan'dan kaçan ve şu anda Avrupa'da yaşayan iki kardeşin hikayesine odaklanıyor.

Hollandalı yönetmen Ben Sombogaart'ın Rafael'i, Hollandalı bir kuaförle evli Tunus Nazir'in hikayesini anlatıyor. Arap Baharı nedeniyle ülkesinden kaçmak ve Avrupa'ya kaçmak zorunda kaldı.

Başka bir film - Avustralyalı yönetmen Mark Grentell'in Birleşme / Uzatma Zamanı - yerel bir takıma koçluk yapmak için kentine geri dönen eski bir profesyonel futbolcunun hikayesini anlatıyor.

Organizatörlere göre, festival boyunca çevrimiçi 50'den fazla film gösterilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi