Gizli Kamera Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Gizli Kamera Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Gizli Kamera Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Gizli Kamera Çeşitleri ve Kullanım Alanları
Gizli Kamera Çeşitleri ve Kullanım Alanları Harun antepli
Bu içerik 1441 kez okundu.

Gizli kameraların günümüzde geniş bir kullanım alanı vardır. Güvenlik ve tedbir amaçlı kullanılabileceği gibi şüpheli bir durumu ortaya çıkarmak için veya casusluk amacıyla da kullanılmaktadır. Gizli kamera piyasasının büyük bir kısmını güvenlik ve casusluk amacıyla kullanılacak şekilde dizayn edilmiş kameralardan oluşmaktadır. Gizli kameraların çeşitli kullanım alanları olduğu için ürün çeşitliliği de pek fazladır. Her ihtiyacı karşılayacak bir model bulmak mümkündür. Sabit kameralar olduğu gibi bireyin üzerinde taşıyabileceği gizli kamera modelleride mevcuttur.

Teknolojideki gelişmelerle birlikte gizli kameralarda nitelik ve nicelik artıyor

Nano teknoloji ile birlikte kameraların boyutların da ciddi bir küçülme olmuştur. Yine aynı şekilde lensler ve sensörlerin gelişmesiyle de gece bile net çıkan fotoğraflar çekilmesini mümkün kılmıştır. Hayatımıza hızla giren kablosuz internetle birlikte gizli kameranın çektiği video ve görüntülere anında elinize ulaşmaktadır. GPS desteği olana gizli kameralar ile takip imkanı da sağlanmaktadır

Gizli kamera alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle kullanacağız alana uygun ve ihtiyacınızı karşılayacak özellikleri belirlemelisiniz. Adının hakkını verecek şekilde gizlilik en temel özelliği olmalıdır. Bir çocuk tarafından bile fark edilecek bir ürün işinize yaramayacaktır. Bu nedenle özel tasarımlar ile modifiye edilmiş gizli kamera çeşitleri bulmak mümkündür. Örneğin evinizde bakıcınızın çocuğunuza nasıl davrandığını görmek için oda spreyi şeklinde ya da duvar saati içine gizlenmiş gizli kamera tercih edebilirsiniz hem de bunu evden çok uzakta 3G özelliği olan gizli kameranızla canlı olarak takip edebilirsiniz.  Çekilen görüntüye anında ulaşmak istiyorsanız 3G veya wifi özelliği olan bir modeli, çekilen görüntünün görüntü kalitesinin iyi olmasını istiyorsanız HD özelliği olan bir modeli, karanlık bir ortamda çekim yapmak istiyorsanız gece görüşü özelliği olan bir modeli tercih etmelisiniz. Ayrıca çoğu gizli kamera sisteminde ses desteği bulunmamaktadır. Alırken özellikle dikkat edilmesi gerekir. Batarya kapasitesi, bataryanın nasıl şarj edildiği, kesintisiz kaç saat çekim yapabildiği, hafıza kartı desteği bulunup bulunmadığı veya dahili hafıza kapasitesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardandır. Daha sonradan kötü sürprizler ile karşılaşmamak ve yarı yolda kalmamak için bu özelliklere ayrıca irdeleyip almanızda fayda vardır.

Kaynak: https://www.gizlikamerasepeti.com/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, ABD'nin S-400'ler üzerindeki yaptırım kararının 'gözden geçirilmesi' çağrısında bulundu
Türkiye, ABD'nin S-400'ler üzerindeki yaptırım kararının 'gözden geçirilmesi' çağrısında bulundu
MHP lideri 14 düzenleme önerdi
MHP lideri 14 düzenleme önerdi