Geniz Eti Çocuklarda İşitme Problemlerine Neden Oluyor

Geniz Eti Çocuklarda İşitme Problemlerine Neden Oluyor
Geniz Eti Çocuklarda İşitme Problemlerine Neden Oluyor Admin
Bu içerik 16 kez okundu.

 

Burun arkasındaki boşlukta yer alan geniz eti; genetik aktarım, alerjik reaksiyonlar ya da sık geçirilen üst solunum yolu enfeksiyonları nedeni ile büyümektedir. Genellikle çocuklarda gelişen geniz eti büyümesi; burun tıkanıklığı, horlama, ağzı açık uyuma, burun akıntısı ve sinüs problemlerine yol açabilmektedir. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen ve ciddi hastalıklara yol açan bu durum genellikle çocuklarda orta kulakta su birikmesine ve işitme problemlerine yol açmaktadır. Horlama tedavisi ile birlikte ilaçla tedaviye yanıt vermeyen problemlerde geniz etinin alınması gerekebilmektedir.

Geniz etinin alınması gelişen şikayetleri iyileştirme amacı ile gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi altında uygulanan ameliyat ağız içerisinden girilerek 10 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Kesi ve dikiş işlemlerine gerek olmayan ameliyattan sonra kişi 1 gün sonra günlük yaşamına dönebilmektedir.

 Geniz eti büyümesi enfeksiyon ile birleşmekte ve kulakta sıvı birikmesine neden olmaktadır. Bu durumda gelişen sıvı birikmesi, çocuklarda işitme kayıplarına yol açabilmektedir. Geniz eti ameliyatı ile birlikte kulak zarı tamiri ya da kulak zarına tüp takılması işlemi ile tedavi edilebilmektedir.

Çocuklarda sıklıkla rastlanan kulak burun boğaz problemleri için çocuk kbb uzmanlarına başvurulması gerekmektedir. Çocukların anatomileri yetişkinlerin anatomilerinden farklıdır bu nedenle de çocuk kbb uzmanlığı alanında hizmet veren doktorlara başvurulması gerekmektedir.

Çocuklarda ağız açık uyuma, horlama gibi durumlar ya da konuşma çağındaki çocuklarda konuşma geriliği olan durumlarda mutlaka bir kulak burun boğaz uzmanına başvurulması gerekmektedir. Geniz eti sebebi ile sağlıklı solunum gerçekleştirilememesi uzun süreçte kalbin yorulmasına neden olabilmektedir.

Detaylı bilgi için : http://www.cemerdurak.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'