Geniz Eti Çocuklarda İşitme Problemlerine Neden Oluyor

Geniz Eti Çocuklarda İşitme Problemlerine Neden Oluyor
Geniz Eti Çocuklarda İşitme Problemlerine Neden Oluyor Admin
Bu içerik 115 kez okundu.

 

Burun arkasındaki boşlukta yer alan geniz eti; genetik aktarım, alerjik reaksiyonlar ya da sık geçirilen üst solunum yolu enfeksiyonları nedeni ile büyümektedir. Genellikle çocuklarda gelişen geniz eti büyümesi; burun tıkanıklığı, horlama, ağzı açık uyuma, burun akıntısı ve sinüs problemlerine yol açabilmektedir. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen ve ciddi hastalıklara yol açan bu durum genellikle çocuklarda orta kulakta su birikmesine ve işitme problemlerine yol açmaktadır. Horlama tedavisi ile birlikte ilaçla tedaviye yanıt vermeyen problemlerde geniz etinin alınması gerekebilmektedir.

Geniz etinin alınması gelişen şikayetleri iyileştirme amacı ile gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi altında uygulanan ameliyat ağız içerisinden girilerek 10 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Kesi ve dikiş işlemlerine gerek olmayan ameliyattan sonra kişi 1 gün sonra günlük yaşamına dönebilmektedir.

 Geniz eti büyümesi enfeksiyon ile birleşmekte ve kulakta sıvı birikmesine neden olmaktadır. Bu durumda gelişen sıvı birikmesi, çocuklarda işitme kayıplarına yol açabilmektedir. Geniz eti ameliyatı ile birlikte kulak zarı tamiri ya da kulak zarına tüp takılması işlemi ile tedavi edilebilmektedir.

Çocuklarda sıklıkla rastlanan kulak burun boğaz problemleri için çocuk kbb uzmanlarına başvurulması gerekmektedir. Çocukların anatomileri yetişkinlerin anatomilerinden farklıdır bu nedenle de çocuk kbb uzmanlığı alanında hizmet veren doktorlara başvurulması gerekmektedir.

Çocuklarda ağız açık uyuma, horlama gibi durumlar ya da konuşma çağındaki çocuklarda konuşma geriliği olan durumlarda mutlaka bir kulak burun boğaz uzmanına başvurulması gerekmektedir. Geniz eti sebebi ile sağlıklı solunum gerçekleştirilememesi uzun süreçte kalbin yorulmasına neden olabilmektedir.

Detaylı bilgi için : http://www.cemerdurak.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında