General Motors, Hindistan'da araba satışını durduracak, ancak üretim merkezi kalacak

General Motors Co, bu yılın sonundan itibaren Hindistan'da otomobil satışını durduracak ve binek otomobil satışlarının yüzde birinden daha az paya sahip olduğu dünyanın en rekabetçi pazarlarından birinde savaşarak geçen iki yılın altında bir çizgi çiziyor.

General Motors, Hindistan'da araba satışını durduracak, ancak üretim merkezi kalacak
General Motors, Hindistan'da araba satışını durduracak, ancak üretim merkezi kalacak Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Karar Perşembe günü Detroit otomobil üreticisi tarafından yapılan bir dizi yeniden yapılanma eyleminin bir parçası olarak ilan edildi ve Hindistan'ın yerli imalatını teşvik etme stratejisine önemli ölçüde darbe vurdu.

GM, Japonya'yı önümüzdeki on yılın üçüncü en büyük üçüncü şirketi olarak geçecek bir pazar olarak Hindistan'ın vaat etmesine rağmen, Hindistan'da pazarlanan tek markası Chevrolet markasını artık pazarlamayacağını açıkladı . Gujarati'de bu hikayeyi okuyun Ancak Hindistan'ı tamamen terk etmeyi planlamıyor. Tek tek - O Bangalore onun teknoloji merkezini işletim tutmak ve Hindistan'da iki montaj tesislerinin birini yaparak onun Hindistan üretim faaliyetlerini yönlendirmesi planlıyor Talegaon bir ihracat okunur fabrikaya Mumbai güneydoğu, yaklaşık 100 km (62 mil) . Çin'in ortak girişim ortağı SAIC Motor Corp'a batı Gujarat eyaletindeki Halol tesisini satmayı planlıyor . GM'nin uluslararası operasyon şefi Stefan Jacoby, "Hindistan'ın son derece rekabetçi bir tedarikçi tabanına sahip yerel bir maliyet üretim merkezi olarak sunduğu avantajlardan vazgeçmiyoruz" dedi.

GM'in Hindistan başta olmak üzere Meksika ve Latin Amerika'ya olan ihracatı, mali yılda neredeyse iki katına çıkarak 70.969 araçla 31 Martta sona erdi. Talegaon tesisi yılda 130.000 araç kapasitesine sahiptir. Jacoby, Talegaon meclisini yalnızca bir ihraç edilecek fabrikaya dönüştürme hareketi, GM Kore'yi ve ihracat merkezi olarak konumunu etkilemeyeceğini söyledi. Hindistan, diğer varış yerlerinin yanı sıra çoğunlukla Meksika ve Güney Amerika'ya araç ihraç ederken, GM Kore Korece yapılan otomobilleri Kuzey Amerika, Güneydoğu Asya, Avustralya ve Pakistan'a gönderecek.

GM'in global başkanı Dan Ammann, Perşembe günü Hindistan için yapılan yeniden yapılandırma faaliyetlerinin 2015 yılında açıkladığı planın "çoğunu" iptal ettiğini açıkladı ve Global Emerging Market aracının bir parçası olarak yeni tasarlanan araç mimarisini dağıtmak için Hindistan'a 1 milyar dolar yatırım yapacaklarını söyledi. Program veya kısaca GEM ve Hindistan'da düşük maliyetli araçların yeni bir hat oluşturun. GM'in kararını önemli ölçüde azaltma kararları, Ammann, bir röportajda "Hindistan'daki bahislerimizi (küresel olarak) bir şirket olarak koyacağımız aylarca yapılan analizlerin sonucudur" dedi.

EN SON DÖNME Hareket, ülkeyi küresel bir imalat sanayii merkezi haline getirmeyi amaçlayan Başbakan Narendra Modi'nin " Make in India inisiyatifinde " en son darbe . Ford Motor Co geçen yıl gelişmekte olan pazarlar için ağırlıklı olarak tasarlanmış yeni bir kompakt otomobil ailesi üretmeyi planladı. Hindistan ve Çin 2018'de üretime başlayacak yeni ürün yelpazesinin ana üretim merkezleri olmayı planlıyordu . Otomobil sektörü, Hindistan'da yaklaşık 29 milyon doğrudan ve dolaylı iş yaratan önemli bir istihdam üreticisi. Dahası, 93 milyar dolarlık sanayi, ülkenin% Hindistan'ın gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde 50'sini ve Hindistan'ın imalat üretiminin yaklaşık yüzde 50'sini oluşturuyor. Ammann, GM'nin birçok seçeneğe baktığını ancak başlangıçta Hindistan için planlanan yatırımın, sunulan diğer global fırsatlardan geri dönüş türlerini sunmadığını tespit ettiğini söyledi.

GM, GM'nin SAIC Motor ile geliştirdiği 5 milyar dolarlık GEM programı üzerinde çalışmaya devam etmeyi planlıyor. Ammann, ağırlıklı olarak Latin Amerika, Meksika ve Çin'de olmak üzere, global satış hacminde yılda yaklaşık 2 milyon araç bildiren programın, Hindistan'da olmasa bile, yolda kaldığını söyledi. Erken giren olmasına rağmen, GM, Hindistan'daki satış ve pazar payını artırmak için çabaladı çünkü analistlere göre, Hintli alıcıların tercih ettiği düşük maliyetli ancak zengin özelliklere sahip araçlar piyasaya çıkarmadı.

GM, 2015 yılında Hindistan pazar payını 2020 yılına kadar yüzde 3 ya da daha fazla artırmayı hedeflediğini açıkladı. Fakat pazar payı, 31 Martta sona eren yılda yüzde 1'in altına düşerek bir önceki yıldaki yüzde 1,17'den - Hindistan pazarının yüzde 9 büyüdüğü halde 3 milyon aracın üstünde tırmanmak için. Hindistan'daki GM hacmi, 31 Mart'ta biten yılda beşinci sırada 25.823 araç seviyesine geriledi.
Çin, Brezilya, Meksika ve Hindistan gibi pazarlar için gelişmekte olan bir pazar platform teknolojisi olarak tasarlanan GEM araç mimarisi, GM'nin daha fazla maliyet rekabetçi otomobil üretmesine yardımcı olmayı öngörüyordu. Ancak GEM, GM'in küresel araç güvenliği, performansı ve diğer standartlar altında tasarlandığından, Hindistan için hala çok pahalı bir teknolojiydi.

Hindistan'da başarılı olmak için Jacoby, GM için bir seçenek "küresel platform ve araç standartlarını uygulamaktan vazgeçmek" olduğunu söyledi. Diğeri ise yerel bir ortakla birlikte, ürünleri tamir eden ve yerel olarak üretim ve pazarlama yapan bir otomobil üreticisi olarak tam operasyonları yürütmek üzere bir araya gelecekti.
Jacoby, "Bu iki seçeneğin bizim için olmadığını düşünüyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
uguz42429     2018-05-21 1000000takipci 1000000fotografimi begeniistiyorum
Ömer Yiğit     2018-05-12 Nova, son derece profesyonel bir çeviri ofisi. Herkese tavsiye ederim.
Acracr     2018-05-04 Alışveriş yapmadan önce ekşide ve şikayet var da arattım mosmoda.com ile aynı şirket dolandırıcı diye yorum yapıldığından vazgeçtim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor
Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor
Ankara, ABD'nin F-35'in Türkiye'ye teslimini askıya alırsa misilleme yapmak
Ankara, ABD'nin F-35'in Türkiye'ye teslimini askıya alırsa misilleme yapmak