Gençliğe İnterrail Macerası

Avrupa’da hemen hemen imkanı olan her gencin ömründe en az bir kez gerçekleştirdiği interrail seyahati, trenle Avrupa turu manasına geliyor

Gençliğe İnterrail Macerası
Gençliğe İnterrail Macerası zgtanitim
Bu içerik 0 kez okundu.

Avrupa’da hemen hemen imkanı olan her gencin ömründe en az bir kez gerçekleştirdiği interrail seyahati, trenle Avrupa turu manasına geliyor. Kendi belirledikleri porgramla, hatta çoğu zaman bu plana bağlı kalmaksızın oluşturdukları rotada gezen gezgin gençler, interrail ile birlikte Avrupa kültürünü yakından tanımaya fırsat buldukları gibi, bir yandan da ekonomik yönlerle seyahat ederek kendilerini terbiye etme fırsatına erişebiliyorlar.

 

Interrail çeşitli türleri olan zaman ve bütçe konusunda sınırlandırılarak satın alınabilen “limitsiz Avrupa tren bileti” uygulaması. interrail maceraları dillerden dile anlatılırken, ülkemiz gençlerinin de Avrupa seyahati için en çok kullandığı ve istediği yöntemlerin başında bu kültür geliyor. Interrail konusunda yazılan birçok kitap ve internet blogu olduğu kadar, sosyal medya paylaşımlarında da sonsuz sınırsız yazılar ve postlar, diğer kullanıcıların da ilgisini çekebiliyor.

 

Yola çıkmak için plan yapmaktan ziyade hayal kurmak önemli görünüyor. Interrail yapan herkesin söylediği şeyse, “hayallerinizin peşinden gidin” şeklinde oluyor.

 

İyi kötü bir bütçe oluşturmak için interrail maliyetleri araştırması yapmak yola çıkmadan önce en sık yapılan çalışmalardan biri oluyor. Bilet fiyatı, pasaport ve vize maliyetleri, yeme içme, gece hayatı ve eğlence ile birlikte şehir içi ulaşım ve konaklama bütçesi eklenince interrail seyahatinin kabataslak bir bütçesi ortaya çıkıyor.

 

Baştan başa Avrupa’yı gezmek isteyenlerin önünde sınırsız bir rota bulunsa da, klasik interrail rota tavsiyeleri içinde Yunanistan, Bulgaristan, Hırvatistan, Kosova, Karadağ, Makedonya, Sırbistan, Bosna-Hersek, İtalya, Avusturya, Almanya, Fransa, İspanya, Portekiz, Belçika, Hollanda, Norveç, İsveç, Finlandiya, Danimarka, İngiltere, İskoçya, Litvanya, Letonya, Polonya gibi birçok AB üyesi ülke ve Balkan ülkesi yer alabiliyor. Türkiye ve Fas da interrail rotasına dahil ülkelerden sadece birkaçı.


Trenle baştan başa Avrupa seyahati imkanı, bu seçeneğe erişen herkesin yaptığı en güzel tatil ve kültür keşfi seçeneklerinden biri olurken, bu yolda interrail en ucuz, en klasik, en bilinen ve en çok tavsiye edilen yöntem olarak herkesin tavsiyesini kazanmakta. Kendini kanıtlamış bu planda, 30 günlük lüks bir seyahat için interrail bilet maliyetleri, pasaport ve vize masrafları hariç 1000 Euro gibi bir parayı gözden çıkartmak öneriliyor. Ancak bu maliyeti yarı yarıya azaltmak da mümkün.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
beylikdüzü escort