GEK Terna lands contract for Belgrade airport

GEK Terna inşaat grubu, Vinci ile bir konsorsiyumda, Sırbistan'ın Belgrad kentindeki yeni Nikola Tesla Havalimanı'nın inşaatını üstlendiğinden, bir başka önemli sözleşme daha imzaladı.

GEK Terna lands contract for Belgrade airport
GEK Terna lands contract for Belgrade airport Admin
Bu içerik 771 kez okundu.

 

Bu, 262 milyon Euro değerinde bir sözleşmedir ve Vinci konsorsiyumu (yüzde 51 hisseyle) ve GEK Terna (yüzde 49 ile) projeyi uygulamak için beş yıl alacaktır. 


Belgrad'ın yanı sıra Yunan grubu, Hintli grup GMR ile işbirliği içinde Sofya Havaalanı ihalesine katıldığından, Balkanlar'daki diğer havaalanlarının yenilenmesi ve işletilmesine de dikkat etmeye devam ediyor.

Belgrad havaalanının, Yunan grubu için 128,4 milyon avroya ulaşması beklenen GEK Terna'nın portföyüne eklenmesi, GEK Terna'nın imzaladığı veya imzaladığı diğer proje sözleşmeleri de dahil olmak üzere 2,2 milyar avroya varan bazı projeleri aldı .

Firmanın portföyünde, Yunanistan'ın merkezinde bulunan Lamia ve Xyniada arasındaki E65 otoyoluna ilişkin inşaat projesi yer alacak ve Iraklio'nun Kastelli'deki yeni havaalanının inşaatı ve işletilmesi için sözleşme bu ay Parlamentoya sunulmak üzere.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Milli Takımı'nda ilk hedef Elit Tur'a katılmak
U17 Milli Takımı'nda ilk hedef Elit Tur'a katılmak
Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur programı açıklandı
Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur programı açıklandı