Gazeteciler, Dündar ve Gül’e destek için yürüdü

Gazeteciler, Dündar ve Gül’e destek için yürüdü
Gazeteciler, Dündar ve Gül’e destek için yürüdü Admin
Bu içerik 217 kez okundu.

GÖP, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'e destek için yürüyüş düzenledi. Şişli Cevahir Alışveriş Merkezi önünde toplanan basın meslek örgütleri, milletvekilleri, sendikalar ve çok sayıda gazeteci "Gerçeğin peşindeyiz, teslim olmayacağız" pankartı arkasında "Susma Haykır, Özgür Basın Haktır", "Tahir Elçi Onurumuzdur", "Baskılar Bizi Yıldıramaz" sloganlarıyla Cumhuriyet Gazetesi'ne yürüdü.

12:12 #İstanbul #Mecidiyeköy, Cevahir AVM önünde toplanan gruplar, Cumhuriyet Gazetesi önüne yürüdü. @KILICASLAN pic.twitter.com/lgJC5MDiHN

— 140journos (@140journos) 29 Kasım 2015

Yürüyüşte Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi de protesto edildi.

Cumhuriyet Gazetesi önünde bir açıklama yapan GÖP adına Kadri Gürsel, Dündar ve Gül'ün serbest bırakılması gerektiğini vurguladı ve davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Gazeteciler Cumhuriyet gazetesine, "Tahir Elçi Onurumuzdur","Özgür Basın Susturulamaz" sloganlarıyla yürüyor. pic.twitter.com/349Gf28W0S

— Onur Öncü (@oncuonurrr) 29 Kasım 2015

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu da, uluslararası platformlarda seslerini daha güçlü duyuracaklarını bildirdi.

Cumhuriyet gazetesi çalışanları, Erdem Gül ve Can Dündar'dan gelen mektubu okudu. Gazete önünde Tahir Elçi için de saygı duruşu yapıldı.

 

Can Dündar Erdem Gül Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP) Tahir Elçi Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?