Garanti CEO; Multiple buyers interested in Türk Telekom stake

Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, Türk Telekom'da bir hisse satın almak istiyor; Garanti Bankası Genel Sekreteri Ali Fuat Erbil, Oger Telecom'un Türk sabit hattın yüzde 55 hissesini satın almak için elinde bulundurduğu 4.75 milyar dolarlık krediyle üç ödeme yapmamasının ardından, 16 Şubatta yaptığı açıklamada, Şebeke.

Garanti CEO; Multiple buyers interested in Türk Telekom stake
Garanti CEO; Multiple buyers interested in Türk Telekom stake Admin
Bu içerik 475 kez okundu.

 

İstanbul'daki yıllık bir değerlendirme toplantısında Erbil, hisselerin bu yılın ikinci yarısında netleşmesini beklediğini söyledi. 

Şirkete 1 milyar dolar kazandıran Garanti, geçtiğimiz ay Oger Telecom'un borcunu 2017 sonundan itibaren "yakından izledi" olarak yeniden sınıflandırdığını söyledi.

"Türk Telekom, Türkiye için büyük önem taşıyan bir varlık, stratejik bir değer ... Şirket stratejik bir varlık olduğu için, işler yavaş ilerliyor. Sorunun kısa sürede çözüleceğine inanıyoruz "dedi. Erbil, Reuters tarafından aktarıldı.

Yetkili, şirketin kredi geri ödeme süreciyle ilgili olarak "en kötü senaryoda bile olsa" kredi verenlerin zarar görmeyeceğini vurguladı. "Birden fazla alıcı Türk Telekom'la ilgileniyor. 2018 yılının ikinci yarısında bu sürecin netleşmesini bekliyoruz "dedi.

Türk Telekom alıcı hisseler Garanti Bankası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Milli Takımı'nda ilk hedef Elit Tur'a katılmak
U17 Milli Takımı'nda ilk hedef Elit Tur'a katılmak
Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur programı açıklandı
Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur programı açıklandı