G20 zirvesi: Theresa, iklim değişikliği konusunda Trump ile mücadele edebilir

Başbakan Theresa May, Almanya'daki G20 zirvesinde bir araya geldiğinde ABD Başkanı Donald Trump'le iklim değişikliği konusunda meydan okuyacak.

G20 zirvesi: Theresa, iklim değişikliği konusunda Trump ile mücadele edebilir
G20 zirvesi: Theresa, iklim değişikliği konusunda Trump ile mücadele edebilir Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Yetkili, iklim değişikliği ile mücadele konusunda uluslararası bir anlaşmanın yeniden müzakere edilmemesi gerektiğini belirtti.

Cuma günkü görüşmelerde ayrıca Kuzey Kore'nin füze testleri üzerinde durulacak.

Bayan Başkan'ı İngiltere'ye devlet ziyaretinde davet edebilir, ancak geçen ayki Kraliçe Konuşmasında söz edilmedi.

Başbakan Haziran başında Bay Trump'ın Amerika'yı tüm ülkeleri gezegenin ısınmasını önlemeye çağıran Paris Anlaşması'ndan çektiği "hayal kırıklığını" dile getirdi .

Polonya'da büyük konuşma yapmak için koz

Korece kınama

İngiltere hükümetinden bir yetkili, Bayan May'ın Hamburg'daki toplantıda cumhurbaşkanıyla iklim değişikliği yapmak istediğini ve İngiltere'nin anlaşmaya "tamamen bağlı kalacağını" vurgulayacağını söyledi.

"Yeniden görüşme ihtiyacı duymadığımızı söyleyecek - Paris Anlaşmasını destekliyoruz, çünkü bu anlaşma sağlıyor" dedi.

Kuzey Kore'nin son füze testinden sonra ABD, "eğer gerekirse" o ülkedeki " önemli askeri güçlerini" kullanacağını açıkladı .

İngiltere, ABD'nin tehdide karşı harekete geçirme çağrılarını destekledi ve Bayan May, G20 toplantısına, uluslararası topluluğun Kuzey Kore'yi kınamakta "önemli" olduğunu söyleyecek.

Yetkili, "Odak noktamız, baskıları nasıl artırabileceğimiz ve Kuzey Kore'nin uluslararası güvenliğe getirdiği mevcut tehdide barışçı bir çözüm bulmamıza ilişkin ABD ve uluslararası toplulukla çalışmaktır" dedi.

"Kuzey Kore'nin nükleer silah programını sürdürme kabiliyetini sınırlayacak yaptırımlara ilişkin kararları destekleyen BM'de merkezi bir rol oynamaya devam edeceğiz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı