G20 zirvesi: Theresa, iklim değişikliği konusunda Trump ile mücadele edebilir

Başbakan Theresa May, Almanya'daki G20 zirvesinde bir araya geldiğinde ABD Başkanı Donald Trump'le iklim değişikliği konusunda meydan okuyacak.

G20 zirvesi: Theresa, iklim değişikliği konusunda Trump ile mücadele edebilir
G20 zirvesi: Theresa, iklim değişikliği konusunda Trump ile mücadele edebilir Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Yetkili, iklim değişikliği ile mücadele konusunda uluslararası bir anlaşmanın yeniden müzakere edilmemesi gerektiğini belirtti.

Cuma günkü görüşmelerde ayrıca Kuzey Kore'nin füze testleri üzerinde durulacak.

Bayan Başkan'ı İngiltere'ye devlet ziyaretinde davet edebilir, ancak geçen ayki Kraliçe Konuşmasında söz edilmedi.

Başbakan Haziran başında Bay Trump'ın Amerika'yı tüm ülkeleri gezegenin ısınmasını önlemeye çağıran Paris Anlaşması'ndan çektiği "hayal kırıklığını" dile getirdi .

Polonya'da büyük konuşma yapmak için koz

Korece kınama

İngiltere hükümetinden bir yetkili, Bayan May'ın Hamburg'daki toplantıda cumhurbaşkanıyla iklim değişikliği yapmak istediğini ve İngiltere'nin anlaşmaya "tamamen bağlı kalacağını" vurgulayacağını söyledi.

"Yeniden görüşme ihtiyacı duymadığımızı söyleyecek - Paris Anlaşmasını destekliyoruz, çünkü bu anlaşma sağlıyor" dedi.

Kuzey Kore'nin son füze testinden sonra ABD, "eğer gerekirse" o ülkedeki " önemli askeri güçlerini" kullanacağını açıkladı .

İngiltere, ABD'nin tehdide karşı harekete geçirme çağrılarını destekledi ve Bayan May, G20 toplantısına, uluslararası topluluğun Kuzey Kore'yi kınamakta "önemli" olduğunu söyleyecek.

Yetkili, "Odak noktamız, baskıları nasıl artırabileceğimiz ve Kuzey Kore'nin uluslararası güvenliğe getirdiği mevcut tehdide barışçı bir çözüm bulmamıza ilişkin ABD ve uluslararası toplulukla çalışmaktır" dedi.

"Kuzey Kore'nin nükleer silah programını sürdürme kabiliyetini sınırlayacak yaptırımlara ilişkin kararları destekleyen BM'de merkezi bir rol oynamaya devam edeceğiz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Melda     2017-06-29 Kesinlikle izleyeceğim teşekkürler
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu