Futbol Ayakkabısı

 Futbol Ayakkabısı
 Futbol Ayakkabısı Admin
Bu içerik 1078 kez okundu.

 

Erkeklerin vazgeçilmez hobilerinden birisi futbol oynamak. Bu hobilerini yüksek performans ve yüksek hızda yapabilmek için futbolu oynayan kişinin kabiliyeti kadar kullandığı futbol ayakkabısının da büyük önemi vardır. Doğası gereği hareketli bir spor olan futbolda ayakkabıların sahayı tutuşu çok önemlidir. Doğru seçilmiş ayakkabılar sakatlanma riskinizi düşürür, kaymanızı engeller ve performansınızı arttırır. Genellikle 3 farklı saha tipinde oynanan futbol için her sahada farklı futbol ayakkabısı tercih edilir.

 

Hangi Saha da Hangi Ayakkabı Giyilmeli?

 

Suni çim, orijinal çim, kapalı spor salonu. Gerçek çim sahada kullanılacak ayakkabılar, sert zemine yüksek oranda direnç göstermeli ve dayanıklı dış tabana sahip olmalıdır.

Suni çimler için yere basışlarda ortaya çıkan şoku emecek ayakkabılar en kullanışlı olandır. Bu tip zeminler için, çivili kauçuk tabana sahip ayakkabılar seçilebilir.

Engebesiz ve düz bir yüzeye sahip kapalı saha zeminleri için ise yumuşak ve düz dış taban gerektirir.

Oynanan zemin türüne göre seçilen bu ayakkabılar oyunun kalitesini arttırarak hız ve çevikliğe olumlu etki eder. Her zemin için farklı tabanlarda üretilmiş futbol ayakkabısı, sokak kombinlerini tamamlamada da işlev görebilir. En kaliteli Futbol ayakkabıları için https://www.lescon.com.tr/futbol-ayakkabisi/  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi