Fuar Gezileri

Fuar Gezileri
Fuar Gezileri Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Fuar gezileri, günümüzde Devlet Teşvik kapsamında olan, birçok iş kolunun ve iş ağının oluşturulmasını sağlayan, sektörler için en önemli gezilerden biridir. Fuar gezileri için farklı şehirlerde ya da farklı ülkelerde bulunmak, birçok bağlantının kurulmasına ve sektördeki yeri sağlamlaştırmaya yardımcı olmaktadır. Fuar gezileri; firmaların katılımını, ülkemizin sahip olduğu potansiyeli, katılımcı ülkelerle tanışmayı ve dünyanın dört bir tarafından gelen ziyaretçilerle yeni bir iş ağı oluşturmayı destekleyen bir etkinliktir.
Sektördeki yeniliklerin, trendlerin takip edilmesi, rakip pazarların tanınması, satın alma alışkanlıklarının analiz edilmesi, katılımcı firmaların fuar süresince ihracat ön bağlantıları gerçekleştirmesi bakımından sektöre yeni açılımlar getirmesi söz konusudur. Bu sebeple de fuar gezileri, iş kolları kapsamında oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Sial Fuarı gibi önemli fuarlarda bulunmak ve sektörün temsilcileri ile tanışmak birçok iş ağının oluşmasını sağlamıştır.

Sial Fuarı

Sial Fuarı, uluslarası gıda fuarıdır. Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenecek olan Sial Fuarı, 2016 senesinde 10-16 Ekim tarihleri arasında düzenlendir. 1964 yılından itibaren her iki yılda bir düzenlenen Sial Fuarı, sektöründe dünyanın en önemli iki fuarından biri olarak kabul edilmektedir. Ülkemizden Sial Fuarı için katılım oldukça fazladır. Türkiye’den yaklaşık olarak 265 firma ve kuruluşun katılımı ile gerçekleştirilen Sial Fuarı, bireysel katılımlarla 44 firma ve kuruluşu da ağırlamıştır.
Sial Fuarı kapsamında yaklaşık olarak yedi bin firma Paris’e fuar seyahati yapmıştır. Sial Fuarı’nı 150.000’in üzerinde işadamı ziyaret etmiştir. Fuarda ziyaretçilerin ise %70’ten fazlasını yabancı katılımcılar oluşturmuştur.
Ürün Grupları İse:
İçecekler, Sütcülük ürünler, Süt ürünler, Gıda, Şeker ürünleri vb. Bu konularda ilgili daha fazla bilgi ve soru için lütfen http://tourizon.org/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Melda     2017-06-29 Kesinlikle izleyeceğim teşekkürler
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Venezuela krizi: Milyonun grev yapmasıyla birlikte ölümcül çatışmalar
Venezuela krizi: Milyonun grev yapmasıyla birlikte ölümcül çatışmalar
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir