Finansal Yönetim

Son zamanlarda sürekli değişim gösteren dünya ekonomisi nedeniyle hangi alanda olursa olsun tüm firmaların belki de en önem verdiği departmanı finans departmanıdır.

Finansal Yönetim
Finansal Yönetim zgtanitim
Bu içerik 0 kez okundu.

Son zamanlarda sürekli değişim gösteren dünya ekonomisi nedeniyle hangi alanda olursa olsun tüm firmaların belki de en önem verdiği departmanı finans departmanıdır. Ekonomideki değişimler finans birimlerini belki de hiç olmadığı kadar baskı altında hissettiriyor.

Her bir şirket sadece bünyesindeki gelir ve giderleri en verimli şekilde kullanmak istemez. Aynı zamanda gerekli görülen yatırımları şirket açısından lehine bir pozisyonda gerçekleştirmek ve yarış içerisinde olduğu sektörde kazançlı çıkmak ister. Bunun yanı sıra şirketin ihtiyaç duyduğu gerekli dış kaynak ve sermayenin belirlenmesi de yine finans biriminin kontrolü altındadır.

Günümüzde finans birimi denildiğinde kişilerin aklına gelen ilk şey alım satım ve paranın kendisi oluyor. Oysa finansal departmanların iş tanımları sadece bunlarla sınırlı değil. Bulundukları şirket bünyesine en verimli şekilde hizmet sunarken bir taraftan da diğer departmanlar ile etkileşim halinde olmalı, departmanlara ait mali denetimlerde ve öncelik sıralamalarında bulunmalı ve şirkete ait finansal varlıkların korunmasını sağlamalıdır. Hal böyle olunca şirketlerin finans birimlerine düşen sorumluluk da bir hayli fazla.

Finansal yönetim üzerinde titizlikle durulması gereken bir husus. Finansal yönetimin en temel amacı firma değerini maksimum seviyeye çıkarmaktır. Firma değerini maksimum seviyeye çıkarırken izlenebilecek birden çok finansal yönetim politikası mevcuttur. Hangi politikayı, ne şekilde izlemek gerektiğinin belirlenmesi ise finans biriminin en birincil önceliği. Bugün dünya genelinde başarıyla yükselişlerine devam eden şirketlere bakıldığında hepsinin ortak yönü finansal yönetimlerinin oldukça güçlü olması. Bir şirketin finansal açıdan nasıl tasarruf sağlaması gerektiğinden, finansal yönetimde nelere dikkat etmesine kadar farklı bakış açıları ve alanlara ait bilgilerle EY Türkiye tam da bu noktada müşterilere finansal yönetim hususunda destek sağlıyor. EY Türkiye bünyesinde bulunan alanında uzman -finans, yönetim sitemleri, süreçler, vergi, muhasebe, hukuk, risk yönetimi, insan kaynakları, iş verimi vs.  - profesyonellerle birlikte bilgi ve deneyimleri bir araya getirerek müşterilerine ihtiyaç duydukları pozisyonda öneriler ve çözümler sunmakta.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor