Finansal Yönetim

Son zamanlarda sürekli değişim gösteren dünya ekonomisi nedeniyle hangi alanda olursa olsun tüm firmaların belki de en önem verdiği departmanı finans departmanıdır.

Finansal Yönetim
Finansal Yönetim zgtanitim
Bu içerik 19 kez okundu.

Son zamanlarda sürekli değişim gösteren dünya ekonomisi nedeniyle hangi alanda olursa olsun tüm firmaların belki de en önem verdiği departmanı finans departmanıdır. Ekonomideki değişimler finans birimlerini belki de hiç olmadığı kadar baskı altında hissettiriyor.

Her bir şirket sadece bünyesindeki gelir ve giderleri en verimli şekilde kullanmak istemez. Aynı zamanda gerekli görülen yatırımları şirket açısından lehine bir pozisyonda gerçekleştirmek ve yarış içerisinde olduğu sektörde kazançlı çıkmak ister. Bunun yanı sıra şirketin ihtiyaç duyduğu gerekli dış kaynak ve sermayenin belirlenmesi de yine finans biriminin kontrolü altındadır.

Günümüzde finans birimi denildiğinde kişilerin aklına gelen ilk şey alım satım ve paranın kendisi oluyor. Oysa finansal departmanların iş tanımları sadece bunlarla sınırlı değil. Bulundukları şirket bünyesine en verimli şekilde hizmet sunarken bir taraftan da diğer departmanlar ile etkileşim halinde olmalı, departmanlara ait mali denetimlerde ve öncelik sıralamalarında bulunmalı ve şirkete ait finansal varlıkların korunmasını sağlamalıdır. Hal böyle olunca şirketlerin finans birimlerine düşen sorumluluk da bir hayli fazla.

Finansal yönetim üzerinde titizlikle durulması gereken bir husus. Finansal yönetimin en temel amacı firma değerini maksimum seviyeye çıkarmaktır. Firma değerini maksimum seviyeye çıkarırken izlenebilecek birden çok finansal yönetim politikası mevcuttur. Hangi politikayı, ne şekilde izlemek gerektiğinin belirlenmesi ise finans biriminin en birincil önceliği. Bugün dünya genelinde başarıyla yükselişlerine devam eden şirketlere bakıldığında hepsinin ortak yönü finansal yönetimlerinin oldukça güçlü olması. Bir şirketin finansal açıdan nasıl tasarruf sağlaması gerektiğinden, finansal yönetimde nelere dikkat etmesine kadar farklı bakış açıları ve alanlara ait bilgilerle EY Türkiye tam da bu noktada müşterilere finansal yönetim hususunda destek sağlıyor. EY Türkiye bünyesinde bulunan alanında uzman -finans, yönetim sitemleri, süreçler, vergi, muhasebe, hukuk, risk yönetimi, insan kaynakları, iş verimi vs.  - profesyonellerle birlikte bilgi ve deneyimleri bir araya getirerek müşterilerine ihtiyaç duydukları pozisyonda öneriler ve çözümler sunmakta.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek