Filipinler'in Duterte, ikinci tecavüz şakası için ateş altında

Filipinler cumhurbaşkanı, askerlere yapılan bir konuşmada tecavüze şaka yapmak için ateş altında kaldı.

Filipinler'in Duterte, ikinci tecavüz şakası için ateş altında
Filipinler'in Duterte, ikinci tecavüz şakası için ateş altında Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ülkenin güneyindeki sıkıyönetim uyguladıktan sonra askeri bir kampa konuşurken , üç kadına tecavüz etmesine izin verildiğini söyledi.
Bu, Rodrigo Duterte'nin adaylığını duyuran o zamandan bu yana ikinci kez tecavüz şakası yaptığı için mahkum edildi.
Bir insan hakları grubu, yorumunun "hasta" olduğunu ve Chelsea Clinton'un tecavüzün komik olmadığını tweetlediğini söyledi.
Duterte'nin sözleri: "Ben sizin için hapsedileceğim, eğer üçüne (kadınlara) tecavüz ederseniz, bunu yaptığımı söyleyeceğim ... Fakat dörde evleniyorsanız, bir fahişenin oğlu dayak yersiniz."

Eski cumhurbaşkanı Bill Clinton'ın kızı ve 2016 cumhurbaşkanı adayı Hillary Clinton'ın kızı Chelsea Clinton, Twitter'da Duterte'nin "insan haklarını dikkate almayan katil bir haydut" olduğunu ve "tecavüzün asla bir şaka olmadığını" yazdı.

İnsan Hakları İzleme Örgütünün Phelim Kine, cumhurbaşkanının yorumunun, askerlere sıkıyönetim yürürlüğe koyarken hak ihlalleri yapabilecekleri sinyalini gönderen "mizah için hastalığa yatan bir girişim" olduğunu söyledi.
Duterte'nin tecavüzle ilgili yorumları, sadece insan hakları savunucularının Duterte hükümetinin Mindanao'daki olası askeri suiistimalleri göz ardı etmeyeceği yönündeki en büyük korkularından bazılarını doğruladığını ancak aktif olarak onları teşvik edebileceğini söyledi.
Gabriela ülkedeki bir kadın siyasi partisi Gabriela yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Tecavüz şaka değil, sıkıyönetim ve kadınlara ve çocuklara getirdiği askeri suistimale karşı artan güvenlik açığı şaka değil."
Sıkıyönetim, geçen hafta Müslüman ayrılıkçıların ve diğer isyancıların orduyla savaştığı Filipinler'in güneyindeki Mindanao üzerinde uygulandı.
Geçen yıl Bay Duterte, 1989'da Avustralya misyoner tecavüz ve cinayetiyle ilgili olarak şaka yaptı. Olayın gerçekleştiği kasabanın belediye başkanı olarak "birinci sırada" olması gerektiğini söyledi.
Sözcüsü Ernesto Abella Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Bay Duterte'nin "kadın ve erkek için üniformalı olan tüm desteğini" ve "eylemleri için tüm sorumluluğu üstlenerek" "yüksek cesareti" kullandığını söyledi.
Tweet okur: Sanırım Duterte, tecavüz şakalarından kaçınmalıdır.  Bu komik değil, iğrenç.  Askeri saflarda bulunan psikopatlar bunu yapabilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor