Facebook veri sızıntısı 87 milyon kullanıcıya yükseldi

Şirket, veri toplamasından etkilenenlerin sayısını 87 milyon kullanıcıya çıkardı; önceki 50 milyon tahmininden, şirketin Genel Teknoloji Sorumlusu Mike Schroepfer 4 Nisan'da bir blog yayında yazdı.

Facebook veri sızıntısı 87 milyon kullanıcıya yükseldi
Facebook veri sızıntısı 87 milyon kullanıcıya yükseldi Admin
Bu içerik 143 kez okundu.

 

“İnsanlara bilgilerinin Cambridge Analytica ile uygunsuz bir şekilde paylaşılıp paylaşılmadığını söyleyeceğiz… Artık uygulamaların din veya siyasi görüş, ilişki durumu ve ayrıntıları, özel arkadaş listeleri, eğitim ve çalışma gibi kişisel bilgilere erişim izni vermesine artık izin vermeyeceğiz. tarih, spor aktivitesi, kitap okuma etkinliği, müzik dinleme etkinliği, haber okuma, video izleme etkinliği ve oyun etkinliği ”dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 2016 kampanyası arasında saydığı Londra merkezli Cambridge Analytica, Facebook'un etkilenen kullanıcılara yönelik tahminlerine itiraz etti. 4 Nisan'da Twitter'da, Facebook'taki kişiler hakkında bilgi toplamak için bir araştırmacının 30 milyondan fazla kayıt almadığını söyledi.

Veri sızıntısından etkilenen 50 milyondan Kartal escort fazla Facebook kullanıcısının önceki tahmini, Cambridge Analytica'nın soruşturmalarına dayanarak New York Times ve Londra'daki Observer adlı iki gazeteden geldi.

Facebook'taki hisseler 4 Nisan'da yüzde 0,6 oranında düşerek 155,10 dolara geriledi. Cambridge Analytica skandalı kırıldığından beri yüzde 16'dan fazla düşüş yaşadı.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, iki ABD kongre oturumunda 10-11 Nisan'da konuyu ifade edecek.

Zuckerberg, gazetecilere yaptığı basın toplantısında, Facebook'un “skandaldan beri kullanım veya reklam satışları üzerinde herhangi bir anlamlı etki” görmediğini söyledi, ancak “şirket iyi değil” diye ekledi.

 

Cambridge Analytica Facebook Mark Zuckerberg veri bilgi kişisel bilgi veri paylaşımı veri sızıntısı Mike Schroepfer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin