Facebook liderleri ödüllendirmek için 10 milyon dolar topluluk ödülü başlattı

Facebook liderleri ödüllendirmek için 10 milyon dolar topluluk ödülü başlattı

Facebook, "anlamlı" etkileşimler yaratma çabası kapsamında sosyal ağda gruplar başarıyla kuran 100'den fazla kişiye toplam 10 milyon dolar ödül verecek bir topluluk liderliği programı başlattı; Facebook'un Gruplar Başkanı ve Topluluk Jennifer Dulski, 9 Şubat.

Facebook liderleri ödüllendirmek için 10 milyon dolar topluluk ödülü başlattı
Facebook liderleri ödüllendirmek için 10 milyon dolar topluluk ödülü başlattı Admin
Bu içerik 405 kez okundu.

 

Reuters'e Facebook Toplulukları Zirvesi sırasında "Çevremizdeki insanlara anlam ifade eden topluluklar arıyoruz, olumlu etkiler yaratan girişimler arıyoruz ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı bileşenleri olan topluluklar arıyoruz" dedi. Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa ülkelerinden 300'den fazla topluluk liderini bir araya getiren Londra'da.

Girişim, bir projeye kaynak yaratmak için beş kişiye 1 milyon dolara kadar grup oluşturma konusunda bir sicile sahip olacak. 100 liderin her biri 50.000 dolara kadar alacak.

Dulski, kazananların bağımsız uzmanlardan oluşan bir panel ve Facebook çalışanları tarafından seçileceğini söyledi.

Gıdalar, hediyeler, bisikletler, peruklar, seyahatler, kediler

Kör gazilere ve ailelerine pratik ve duygusal destek sağlayan bir savunma örgütü olan Blind Veterans UK'in yöneticileri; Donna Mamma, Fransa'daki annelere tavsiye ve bilgi paylaşmak için bir destek grubu; Kız Kaykay UK, kadın kaykay topluluğunu kutluyor ve getiriyor; Yüksek Toplum PL, paylaşılan tutku üzerine bağlanan bir dizi spor ayakkabı meraklısı; ve Berlin Bruisers, Almanya'nın ilk gay ve kapsayıcı ragbi kulübü, zirveye katılan toplum liderleri arasındaydı.

Programda yer alan Türk dili ile çalışan popüler Facebook grupları, 20.000'den fazla üyeye sahip bir "gıda pornosu" ve restoran eleştirmen grubu olan "Mide Lobisi" (Karma Lobi); Türk aktör Mert Fırat tarafından kurulan dayanışma grubunun bir Facebook topluluğu olan "İhtiyaç Haritası" (Map of Needs); Kentsel yaşamda kadın bisiklet sürücülerini destekleyen "Bisikletli Kadın İnisiyatifi" (Bisikletli Kadın Girişimi); "Araştıran Anneler" (Araştıran Anneler), annelerin deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmaları için bir grup; Kanser hastalarına peruk sağlamak için çalışan bir grup olan "Saçım Saçın Olsun" (Saçlarım Her Şey Boyundur); "Interrail Türkiye" (Interrail Türkiye), bir topluluk "yolculuklarında yolculara acil ihtiyaçları için yolculara yardım etmek ve seyahat için onları hazırlamak" için yaratılmış; ve insanların sevimli hayvanlarının fotoğraflarını paylaştığı "Kalpler Erisin" (Let Hearts Melt)

Facebook'un İcra Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg geçen Haziran ayında şirketin yeni misyonunun "dünyayı birbirine yakınlaştırmak" olduğu ve bir milyar insanın hobiler, komşular, kiliseler, evcil hayvanlar ve evcil hayvanlar üzerine inşa edilmiş "anlamlı topluluklar" a katılmasına yardım etme amacını belirlediğini söyledi. sevmek.

Gruplara odaklanma, günlük aktif kullanıcı sayısı 1,4 milyar olan sosyal ağın "sahte haberler" in yayılmasındaki rolü nedeniyle eleştirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfalı sanatçı Halil Kendirli hayatını kaybetti
Şanlıurfalı sanatçı Halil Kendirli hayatını kaybetti
(ÖZET İZLE) Milan - Juventus maç sonucu: 1-1
(ÖZET İZLE) Milan - Juventus maç sonucu: 1-1