Exclusive: Calamos CEO'su John Koudounis, Ethniki Sigorta Anlaşması ve Yunan Yatırımları hakkında (video)

Calamos Investments CEO'su John Koudounis ve EXIN Fonu tarafından Yunanistan'ın en büyük sigorta şirketini devralmasının ardında bulunan efendi, ekonominin yavaş yavaş dönmesi nedeniyle Yunanistan'ın yatırım hissi yarattığını söyledi.

Exclusive: Calamos CEO'su John Koudounis, Ethniki Sigorta Anlaşması ve Yunan Yatırımları hakkında (video)
Exclusive: Calamos CEO'su John Koudounis, Ethniki Sigorta Anlaşması ve Yunan Yatırımları hakkında (video) Admin
Bu içerik 212 kez okundu.

 

Yunan Muhabir ile yapılan özel bir röportajda, Koudounis, geçen Haziran'da Ethniki Sigorta almanın "iş mantığı yarattığını, aynı zamanda ülkeye bir şekilde yardım etmeye gurur duyduğumu" söyledi.

"Sanırım bazıları satın aldıysa Yunanistan için bu kadar iyi sonuç vermedi" diye vurguladı.

Koudounis, John Calamos, John Koudounis, Matthew Fairfield ve Pavlos Kanellopoulos'dan oluşan bir fon olan EXIN Capital Partners'ın Yunanistan'a yatırım yapmakla ilgilendiğini söyledi, çünkü yıllarca kemer sıkma ve ekonomik bunalımdan sonra "biraz ilerleme görmeye başlayacağız" ekonomi dönüyor ".

Röportajın tamamını izleyin:

Yunanistan için en kötüsü bitti

Yunanlı Amerikalı yatırımcı ve finans uzmanı şu andaki düşünceyle Yunanistan'ın mutlaka krizden çıkmadığı, ancak "ilerleme kaydediyoruz" dedi.

"Kemer sıkma önlemlerinin kaldırılması gerekiyor, biraz rahatlamaya ihtiyacımız var ... Başbakan [Alexis Tsipras] iterek devam ederse, AB ve IMF'den biraz rahatlama alabilir" dedi.

"Bence daha kötüye gidiyoruz, çünkü bizim paramızı ağzımıza koyduk ve büyük bir yatırım yaptık" dedi.

Etiniki Sigortasının EXIN tarafından satın alınması, Yunanistan'da gerçekleşen en büyük yatırımlardan biridir.

Yunanistan'a yatırım yapmak "parkta yürüyüş değildi", ancak Koudounis, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'ın "yardımcı oldu" dediğini açıkladı.

Spartalı bir Yunan Amerikalı olan 30 yıldır piyasada tecrübeye sahip olan Koudounis, 2016 yılında kurucu John Calamos'tan Calamos Investments'ın yönetimine geçti . Bugün 20 milyar doları üstünde yönetiyor.

Ethniki Asfalistiki'nin geleceği hakkında

Koudounis, Yunan Amerikan fonunun, EXIN Partners'ın Yunanistan'daki diğer yatırım fırsatlarını da aradığı ve Etniki Asfalistik'in daha da büyümesine gayret göstereceğini ortaya koydu.

Sigorta şirketinin güçlü bir yönetim ekibine sahip olduğunu vurguladı; Ancak, şirketin yeni teknolojiye ayak uydurmasına yardımcı olmak için yeni kan enjeksiyonu yapacağına söz verdi.

Koudounis, "Böyle durumlarda zaten var olan insanlara sahip olmak ve onları tamamlamak için yeni kan enjekte etmek ve yeni fikirler getirmek iyi" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Osmanlıspor Gazişehir Gaziantep Play-off Rövanş maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda?
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı
Aziz Behich Medipol Başakşehir'le Anlaştı