Evi Olmayana Müjde! Toki Evleri

Evi Olmayana Müjde! Toki Evleri
Evi Olmayana Müjde! Toki Evleri Admin
Bu içerik 303 kez okundu.

 

Toki evleri kuruluş amacı ihtiyaç sahiplerini ev sahibi yapmak olarak kuruldu. 2001 yılında yapısı değişene kadar genelde yaşanan büyük afetlerin ardından ya da devletin uygun gördüğü noktalarda inşaat yapıyor ve ihtiyaç sahiplerine yapılan çekiliş ile teslim ediliyordu. Ancak yaşanan büyük depremin ardından yapısı baştan aşağı değiştirildi ve bir inşaat firması gibi çalışmaya başladılar. Yani istediği her an istedikleri bir şehre ihtiyaca göre ev yapmaya başladılar. Bu konuda kendilerini sürekli olarak geliştirerek kısa bir süre içerisinde ihtiyaç olan evleri yapıp gerçekten belirledikleri ihtiyaç sahiplerine teslim ediyorlar. Bu noktada sektörün rekabetçi yapısından uzak bir iş yaptıklarını da belirtmemiz gerekiyor.

Çünkü Toki’nin bu evlerinden bir tanesine sahip olabilmek herkese nasip olmuyor. Özenle belirlenen şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartların birçoğu gerçekten ihtiyaç sahiplerini belirlemek ve insanların bu evleri almasını sağlamak olmaktadır. Bu noktada ki en önemli detay bir yıldır projenin yapılmış olduğu kentte ikamet ediyor olmaları gerekiyor. Bunun ardından ev almak isteyen ailenin aylık gelirine de bakılıyor. Her yıl farklı rakamlar olarak bu belirleniyor ve gerekli incelemelerin ardından uygun görülen aileler ile sözleşme imzalanıyor. Sözleşme il ya da ilçede bulunan Halkbank ya da Ziraat Bankası şubelerine giderek başvurunuzu yaptıktan sonra imzalayabilirsiniz. Ödemelerinizi de bu bankalar aracılığı ile rahatça yapabileceğinizi belirtelim.

Tabi tüm bunlar ile birlikte sözleşme imzalasanız dahi çekilişin ardından evi almaktan vazgeçerseniz size 14 günlük bir süre tanınıyor. TOKİ çekilişinin ardından bu süreyi değerlendirerek evi almaktan vazgeçebilirsiniz. Bu çok sık rastlanan bir durum olmasa da tercih eden insanların faydalandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurum sadece büyük şehirlerde çok katlı bloklar ile ev inşa etmek yerine son yıllarda konut yapılarını değiştiriyor. 5 veya 6 katlı apartmanlar inşa ediyor. Bu sayede daha geniş bir alanda proje tamamlanıyor. O bölgenin bir mahalle olarak var olması sağlanıyor. Yüksek apartmanların soğukluğundan kurtularak bundan faydalanmak istiyorsanız sizinde bu bilgiyi kullanma hakkınız var. Tek yapmanız gereken başlatılan başvuru tarihlerini yakından takip etmeniz ve şartları sağlamanız gerekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Ailemi Seviyorum Projesi Başladı
Denizli'de Ailemi Seviyorum Projesi Başladı
Denizli'de Kalitesiz kömüre geçit yok
Denizli'de Kalitesiz kömüre geçit yok