Evde Kısırlık Testi

Evde Kısırlık Testi
Evde Kısırlık Testi Admin
Bu içerik 197 kez okundu.

 

Evde kısırlık testi, günümüzde piyasada bulunan testlerdir. Ancak evden yapılan kısırlık testleri, yalnızca belirli sorunları tespit edebilir. Bu sebeple de yetersizdir. Evde kısırlık testi, erkekler ve kadınlar için de mevcuttur. Erkek kısırlığında, sperm sayısını belirlemek için kullanılan evde kısırlık testi; kadınlarda FSH hormon seviyesine göre kısırlığı tespit etmektedir. Ortalama olarak 1 saatte sonuç veren evde kısırlık testi, idrardaki hormon düzeylerine göre kısırlık durumunu belirlemektedir.
Ancak evde kısırlık testinin ne kadar güvenliği olduğu tartışmalı bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü kısırlık yalnızca sperm sayısı ya da kadındaki hormon seviyeleri kaynaklı olarak yaşanmamaktadır. Kısırlığa yol açabilen birçok faktör olduğu için evde kısırlık testi, yetersiz kalmaktadır.

Azospermi Nedir?

Azospermi, erkeğin menisinde sperm hücresi bulunamaması anlamına gelmektedir. Azosperminin birçok çeşidi vardır. Örnek olarak: Posttiközik azospermi durumunda sperm üretimi vardır ancak sperm kanallarındaki tıkanıklık, sperm hücrelerinin çıkışını engeller. Bu durum azospermi hastalarının % 7-51'ini etkiler. Vazektomi ya da erkek üreme kanalında meydana gelen diğer yaralanmalara bağlı enfeksiyon nedeniyle meydana gelebilir. Obstrüktif azospermi ise yetersiz sperm üretimi anlamına gelmektedir. Pretestiküler azospermi ise; testislerin yetersiz uyarılmasıdır. Hormonal eksiklikler sebebiyle sperm üretimi gerçekleşmez. Testiküler azospermi ise; erkeklerde artmış FSH düzeyi, testis yetmezliği olarak bilinir. Azospermi vakalarının% 49-93'ünden sorumludur. Yüksek FSH düzeyleri düşük sperm üretimine veya olgun sperm eksikliğine neden olur. Azospermi sorununda tüp bebek tedavi yöntemleri sayesinde çocuk sahibi olma şansı mevcuttur.
Azospermi; farklı sebeplerle meydana gelebilir. Bu sebeple de nedene bağlı tedavi seçenekleri geliştirilmelidir.Genetik nedenlerle azospermi olan erkekler için, genetik defektin türüne bağlı olarak mevcut olmayan tedaviler sınırlı olabilir. Obstrüktif azoospermi tıkanıklığı gidermek için ameliyat gerekebilir. Herhangi bir sperm hücresi üretimi olup olmadığını belirlemek için çeşitli testler uygulanmaktadır. Şayet mevcut sperm hücreleri varsa tüp bebek tedavisi için kullanılabilmektedir. Evde kısırlık testi ve azospermi hakkında daha fazla soru ve bilgi için http://kadirsavan.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sertab Erener Denizli'de
Sertab Erener Denizli'de
Şehir içi ulaşımda en ekonomik çözüm belediye otobüsleriyle
Şehir içi ulaşımda en ekonomik çözüm belediye otobüsleriyle