Euro bankası önde gelen Türk tarım firmasını destekliyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye'nin önde gelen tarım ürünleri ihracatçısı olan ve yeni pazarlara, günlük işlere ve yeni yatırımlara açılmasına destek veren Tiryaki Agro'ya 48 milyon dolar sağladığını açıkladı.

Euro bankası önde gelen Türk tarım firmasını destekliyor
Euro bankası önde gelen Türk tarım firmasını destekliyor Admin
Bu içerik 51 kez okundu.

 

EBRD, 29 Mart'ta yaptığı açıklamada, fonlamanın iki büyük finansman paketinin bir parçası olduğunu söyledi.

İlk olarak, 28 milyon dolarlık bir kredi, ABN Amro'nun liderliğindeki bir sendikasyon tarafından uzatılan 230 milyon dolarlık kapsamlı bir finansmanın bir parçası. Diğer borç verenler arasında Hollanda kalkınma bankası (FMO), Rabobank, HSBC, Société Générale, Amsterdam Ticaret Bankası, Credit Suisse, İngiliz Arap Ticaret Bankası ve Gazprombank yer alıyor.

EBRD'den kalan 20 milyon dolar, Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) 'nin yatırım kolu olan Proparco'nun katılımıyla FMO tarafından düzenlenen 65 milyon dolarlık bir tesisin bir parçası.

Yapılan açıklamaya göre, fonlar günlük işlem, işleme, depolama ve bakliyat, hububat, yem, yağlı tohum, mısır ve ceviz gibi işlemler için uzun vadeli finansman sağlayacaktır.

Şirket ayrıca Kuzey Amerika ve Avrupa gibi yeni pazarlara açılmayı ve organik ürünlere odaklanmayı (daha yüksek kârlı, katma değeri yüksek bir işletme) güçlendirmeyi planlıyor.

 

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası EBRD Türkiye tarım Tiryaki Agro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin