Estetik Uygulamalar

Estetik Uygulamalar
Estetik Uygulamalar Harun antepli
Bu içerik 311 kez okundu.

Yüz Germe

 

Yüz germe ameliyatı yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırır. Burun ve göz kapakları estetiği, alın germe, kaş kaldırma, lazer ile cilt soyma, yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılarak hastanın daha güzel, canlı ve genç görünmesine yardımcı olunabilir. Ayrıca beraberinde dolgu maddelerinin enjeksiyonu veya peeling uygulayarak ince kırışıklıklar da giderilebilir. Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Ortalama 2-2.5 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Yüz germe ameliyatından sonra dikişler 5-7 günde alınır.

 

Sigara kullanımına ameliyattan 10 gün önce bırakılmalıdır. Güneşleme ve cilt bakımı ile ilgili alışkanlıklarınızı anlatın, ameliyat sonrası yapılması gerekenleri dikkatle dinleyin. Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Genellikle genel anestezi ile yapılan bu ameliyat sedasyon desteği ile lokal anestezi altında da yapılabilir. Ortalama 2-2.5 saat süren bu ameliyattan sonra aynı gün eve çıkmak mümkündür.

 

İki ay boynuca ağır egzersizler ve güneş ışığından kaçınma ve dış darbelerden korunma tavsiye edilir. Erkeklerde ameliyat sonrası kulak arkası ile saçlı deri arasındaki mesafe azalır, bu da daha dikkatli traş olmalarını gerektirir. Gerekirse, bu alana epilasyon yapılabilir. Erkek hastalara ameliyat sonrası 2-3 hafta sakal traşı olmamaları önerilir.

 

Yüz germe hakkında detaylı bilgi almak için Doç.Dr.Gürkan Kayabaşoğlu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Meme Küçültme

 

Meme küçültme ameliyatının amacı daha küçük, daha şekilli ve kişinin vücut ölçülerine daha uygun doğal görünümlü memeler elde etmektir. Kadının boyu, göğüs kafesi yapısı, omuzlarının genişliği, meme cildinin ve dokusunun durumu, sarkıklığının derecesi, çevre dokularının durumu, koltuk altına uzanan yağlanmalar ameliyatın biçimini, süresini ve memenin yeni şeklini belirleyen etmenlerdir. Bu ameliyatla memenin uygun kısımlarından doku ve deri fazlalıkları çıkartılır, meme başı, vücut ölçülerine göre hesaplanan, daha yukarıya olması gereken yere alınır. Meme başı yukarı alınırken, meme başı ve areola denilen meme halkasının beslenmesi ve duysal sinir bağlantılarının korunması için çeşitli yöntemler kullanılır. Meme başı halkasında genişleme varsa, halka 4-4.5 cm olan ideal ölçülerine küçültülür.

 

Meme küçültme ameliyatlarında göğüslerin büyüklüğü, memelerdeki sarkma miktarı , hastanın yaşı ve daha sonra çocuk sahibi olma isteği küçültme  tekniği seçimi için belirleyici önemli etkenlerdir. Meme küçültme Ameliyatı sırasında meme bezi dokusunu meme başına bağlayan süt kanallarının bir dereceye kadar korunması mümkündür. Bunun ile birlikte meme küçültme ameliyatlarında göğüslerin küçültülebilmesi için meme dokusu çıkarmak gerekir. Süt kanalları da örümcek ağı gibi bütün meme bezi dokusu içine dağıldığından; göğüs ameliyatları olan meme küçültme, meme dikleştirme, meme yağ dolgusu ve meme yağ alma ve çekme gibi işlemlerden kısmen veya tamamen etkilenebilir. 

 

Meme küçültme hakkında detaylı bilgi almak için Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor