ESM, Yunanistan'a 8.5 Bin Euro Dilimini Onayladı

Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) Yönetim Kurulu, Yunanistan'a yapılan ESM mali desteğinin 8,5 milyar Euro'luk üçüncü dilimini onayladı

ESM, Yunanistan'a 8.5 Bin Euro Dilimini Onayladı
ESM, Yunanistan'a 8.5 Bin Euro Dilimini Onayladı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Bu, ESM Yönetim Kurulunun Ek Mutabakat Zaptı ve Yunan hükümetinin geçen çarşamba günkü tüm önceki eylemlerin tamamlanmasını izlemektedir.

Cuma günkü ESM tarafından onaylanmalar, fonların borç yüklü ülkeye bırakılabilmesi için son şekliydi.

Bu dilimdeki ilk harcama 7,7 milyar avro olacak ve ESM tarafından Pazartesi günü yapılması bekleniyor. Bu tutarın 6,9 milyar Avro'u borç servis ihtiyaçları için, 0,8 milyar Avro'luk kısmı ise borçların geri alınmasında kullanılacak.

ESM Genel Müdürü Klaus Regling, "ESM Yönetim Kurulunun bugünkü kararı, Yunanistan'ın bu aşamada gerekli olan reformları tamamladığını gösteriyor. Hükümet ve Yunanistan halkı, mali sürdürülebilirliğe ve ekonomik büyümeye dönmek için uzun bir yol kat ettiğinin farkında. Hükümet, rekabetçi bir ekonomiyi yeniden inşa etmek ve yatırımcıların güvenini kazanmak için bu yoldan devam etmeli "dedi.

1 Eylül 2017'den sonra, Yunanistan'ın borçlarının silinmesi konusunda kendi ilerlemelerini kendi kaynaklarını kullanarak, borçların silinmesi için gayret sarf etmesine ve bugün onaylanan harcama kaynağına bağlı olarak, 0.8 milyar avro tutarında borç izni için daha fazla harcama yapılabilir. ESM Yönetim Kurulu tarafından daha fazla karar alınır.

Bugün onaylanan harcama sonrasında, ESM'nin Yunanistan'a sağladığı mali yardım, toplam 86 milyar euro tutarındaki toplam 39.4 milyar euro'ya ulaşacak. ESM ve EFSF, bugüne kadar Yunanistan'a 181,2 milyar avro (bugün onaylanan miktar da dahil olmak üzere) kaynak harcamışlar ve kurtarma fonlarını Yunanistan'ın en büyük alacaklıları haline getirdiler.

ESM Yönetim Kurulu, ESM Üyelerinin maliye bakanlarından oluşur. ESM Yönetim Kurulu, ESM Üyeleri başkan yardımcısı maliye bakanları ve diğer yüksek maliye bakanlığı yetkililerini içerir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
uguz42429     2018-05-21 1000000takipci 1000000fotografimi begeniistiyorum
Ömer Yiğit     2018-05-12 Nova, son derece profesyonel bir çeviri ofisi. Herkese tavsiye ederim.
Acracr     2018-05-04 Alışveriş yapmadan önce ekşide ve şikayet var da arattım mosmoda.com ile aynı şirket dolandırıcı diye yorum yapıldığından vazgeçtim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor
Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor
Ankara, ABD'nin F-35'in Türkiye'ye teslimini askıya alırsa misilleme yapmak
Ankara, ABD'nin F-35'in Türkiye'ye teslimini askıya alırsa misilleme yapmak