ESM, Yunanistan'a 8.5 Bin Euro Dilimini Onayladı

Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) Yönetim Kurulu, Yunanistan'a yapılan ESM mali desteğinin 8,5 milyar Euro'luk üçüncü dilimini onayladı

ESM, Yunanistan'a 8.5 Bin Euro Dilimini Onayladı
ESM, Yunanistan'a 8.5 Bin Euro Dilimini Onayladı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Bu, ESM Yönetim Kurulunun Ek Mutabakat Zaptı ve Yunan hükümetinin geçen çarşamba günkü tüm önceki eylemlerin tamamlanmasını izlemektedir.

Cuma günkü ESM tarafından onaylanmalar, fonların borç yüklü ülkeye bırakılabilmesi için son şekliydi.

Bu dilimdeki ilk harcama 7,7 milyar avro olacak ve ESM tarafından Pazartesi günü yapılması bekleniyor. Bu tutarın 6,9 milyar Avro'u borç servis ihtiyaçları için, 0,8 milyar Avro'luk kısmı ise borçların geri alınmasında kullanılacak.

ESM Genel Müdürü Klaus Regling, "ESM Yönetim Kurulunun bugünkü kararı, Yunanistan'ın bu aşamada gerekli olan reformları tamamladığını gösteriyor. Hükümet ve Yunanistan halkı, mali sürdürülebilirliğe ve ekonomik büyümeye dönmek için uzun bir yol kat ettiğinin farkında. Hükümet, rekabetçi bir ekonomiyi yeniden inşa etmek ve yatırımcıların güvenini kazanmak için bu yoldan devam etmeli "dedi.

1 Eylül 2017'den sonra, Yunanistan'ın borçlarının silinmesi konusunda kendi ilerlemelerini kendi kaynaklarını kullanarak, borçların silinmesi için gayret sarf etmesine ve bugün onaylanan harcama kaynağına bağlı olarak, 0.8 milyar avro tutarında borç izni için daha fazla harcama yapılabilir. ESM Yönetim Kurulu tarafından daha fazla karar alınır.

Bugün onaylanan harcama sonrasında, ESM'nin Yunanistan'a sağladığı mali yardım, toplam 86 milyar euro tutarındaki toplam 39.4 milyar euro'ya ulaşacak. ESM ve EFSF, bugüne kadar Yunanistan'a 181,2 milyar avro (bugün onaylanan miktar da dahil olmak üzere) kaynak harcamışlar ve kurtarma fonlarını Yunanistan'ın en büyük alacaklıları haline getirdiler.

ESM Yönetim Kurulu, ESM Üyelerinin maliye bakanlarından oluşur. ESM Yönetim Kurulu, ESM Üyeleri başkan yardımcısı maliye bakanları ve diğer yüksek maliye bakanlığı yetkililerini içerir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Melda     2017-06-29 Kesinlikle izleyeceğim teşekkürler
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu