Ermeni güçleri şehri hedef aldıktan sonra siviller Terter'den kaçtı

İki ülke arasındaki gerilim tırmanırken Ermeni güçlerinin yerleşimi roketlerle hedef almasının ardından siviller Azerbaycan'ın Terter kentinden kaçıyor.

Ermeni güçleri şehri hedef aldıktan sonra siviller Terter'den kaçtı
Ermeni güçleri şehri hedef aldıktan sonra siviller Terter'den kaçtı Admin
Bu içerik 5925 kez okundu.

 

Azerbaycan ardından 9:00 sonra, onun şehir ve bölgelerin ve sermaye Bakü dahil olmak üzere bazı şehirlerde uygulanan sokağa çıkma yasakları, bazılarında savaş hali ilan etti Ermenistan ‘ın sınır ihlalleri ve Dağlık Karabağ bölgesini işgal de saldırılar.

Azerbaycan ordusunun Terter çevresindeki Ermeni mevzilerini bombalamasının ardından Ermeni birlikleri 30 Eylül'de yaklaşık 100.000 kişinin yaşadığı şehre roket attı.

Hürriyet gazetesinin bildirdiğine göre, saldırıda bir sivil öldü ve altı sivil de yaralandı.

Saldırının ardından, binlerce sivil Terter'i diğer bölgelere kaçmaya başladı, bu da şehri bir zamanlar insanlarla dolu boş sokakları ve meydanları olan bir “hayalet kasaba” gibi gösteriyor.

Ağdam köyü sakini Şule Hüseyinova, “Ermeni güçleri] evimize vurdular, köyümüzü terk etmek zorunda kaldık” diyerek, çocukları ve 10 akrabasıyla orayı terk ettiğini söyledi.

Şule Hüseyinova, aynı köyden Gülşen Hüseyinova ve Hayale Memedova ile birlikte yakaladıkları birkaç eşya ile şehirden kaçtı ve şimdi de arabalarında çatışmaların bitmesini bekliyor.

Bakü'de mahalle sakinleri sokağa çıkma yasağı başlamadan evlerine koşarken, bir dizi kadın ve erkek Karabağ'da savaşmak için gönüllü olmak için askeri işe alma bürosu önünde sıraya giriyor.

Bazı aileler de gönüllü olan çocuklarına destek olmak için işe alım ofisine geldi.

İşe alınmaya uygun görülen kişiler araçlarla cepheye gönderiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere