Erkek Memesinde Neden Büyüme Olur

Erkek Memesinde Neden Büyüme Olur
Erkek Memesinde Neden Büyüme Olur Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

Erkeklerde sık rastlanan meme büyümesi, diğer adı ile jinekomasti bir çok nedenden meydana gelebilen bir rahatsızlık türüdür. En büyük sebebi genlerden geçmesi olan meme büyümesi, aşırı kilo alımına ve hormonlara da bağlıdır. Kullanılan bazı ilaçların yan etkisi olarak görülen hormon bozuklukları, erkeklerde zaman zaman meme büyümelerine yol açabiliyor. Ergenlik kadar genç yaşlarda ortaya çıkan, kontrol edilmediği takdirde ilerleyebilen bu rahatsızlık, uzman doktor kontrolünde belirlenmelidir. Genelde doktora gitmeye çekinen erkekler, spor yaparak ve ilaç tedavisiyle kurtulmaya çalışır. Oysa bu ve buna benzer rahatsızlıkların teşhisi önce doktorlar tarafından yapılmalıdır. Erkek memesi genetik faktörlerden dolayı da büyüme yapabiliyor. Genlerden geçen bu rahatsızlık, birkaç saat içinde yapılabilecek ameliyat tedavisiyle yok olabiliyor. Memede öztorojen hormonunun fazla salgılanması sonucu büyüme gerçekleşir. Garip ama gerçek olan bir şey daha var ki oda, memede fazla salgılanan öztorojen hormonunun süt bezlerini harekete geçirmesidir. Memedeki büyüme, süt bezlerinin şişmesi ile de gerçekleşebilir. Tam olarak anlaşılması mümkün olmayan bir rahatsızlıktır Jinekomasti. Uzman cerrahlar tarafından tahliller ve muayeneler sonucu ortaya çıkar. Zaman zaman kullanılan ilaçların da etkisi olabileceği düşünülerek, bu tür rahatsızlıklarda bir süre ara verilmesi önerilir. Belli bir süre kullanılmayan ilaçlardan sonra memelerde herhangi bir değişiklik olursa, sonrasında uygulanacak tedavi yöntemi de ona göre belirlenir. Bu tür rahatsızlıkların çoğu ameliyatla sonuçlanır. Erkeklere ne kadar itici ve korkulacak bir durum gibi gelse de bu yöntem kesin sonuca ulaştırır. Liposuction ve benzeri yöntemlerin de uygulanabildiği ameliyatlar genel ve lokal anestezi olarak gerçekleştirilir. Yaklaşık 3 saat kadar süren operasyonlar da vardır. Fakat bu durum doktorunuzun tecrübesine ve rahatsızlık boyutuna göre değişiklik gösterir. Genç yaşlarda fark edilen bu rahatsızlığın kendiliğinden geçmesini beklemeyin. En kısa zamanda uzman doktora muayene ettirmenizde yarar var. İlaçlara, hormonlara, genlere ve kilo almalara bağlanan rahatsızlığın farklı bir nedeni de olabilir. Net ve kesin teşhis uzman kişiler tarafından belirlenir. Sosyal ve günlük yaşantınızı olumsuz etkileyen bu durumu, en kısa zamanda ortadan kaldırmalısınız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı