Erdoğan’ın Türkiye’de başka devletlere ihtiyacı yok diyor

Erdoğan’ın Türkiye’de başka devletlere ihtiyacı yok diyor

Türk devleti aynı zamanda ülkedeki Kürtlere de ait, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 Haziran'da güneydoğudaki Diyarbakır ilindeki seçim mitinginde söyledi.

Erdoğan’ın Türkiye’de başka devletlere ihtiyacı yok diyor
Erdoğan’ın Türkiye’de başka devletlere ihtiyacı yok diyor Admin
Bu içerik 429 kez okundu.

 

“Biz Kürt yoktur” demiyoruz, “Kürt sorunu yok” diyoruz. Hiç kimse [ Türkiye ] Kürtleri için bir devlet arayışında olmamalı. Türkiye Cumhuriyeti devleti hepimizin devletidir. Kürtlerin devlet Cumhuriyeti'nin halidir Türkiye ,” Erdoğan ekledi.

İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ( AKP ) “Kürt halkını despotik eski rejimin baskısından” kurtardığını iddia ederek “özgürlüklerinizi güvence altına aldık” dedi.

“Kürt kardeşlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti devletinin koruması altında. Elbette farklı politik talepleri dile getirme hakkı var. Fakat meşru sınırlar içinde yapılması gerekiyor. Bir başkan olarak benim için bağlayıcı olan şey de herkes için bağlayıcıdır. Bu durum yasasını baltalamaya çalışıyoruz olanlar izin vermez,” Erdoğan söyledi.

AKP Irak ve Suriye'de askeri operasyonlara “sömürü rejimlere karşı mücadele” olduğunu,”diye ekledi.

“Terörist örgütleri kullanarak halkımızı birbirleriyle kavga edenlere karşıyız. Geçmişte PKK'yı [yasadışı Kürdistan İşçi Partisi] kullananlar şimdi [Fethullahist Terör Örgütü] FETÖ'nü övüyorlar. Hedefleri Türk ya da Kürt değil, hedefleri hep birlikte temsil ettiğimiz değerler ” dedi Erdoğan.

Cumhurbaşkanı ayrıca, Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret eden ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) cumhurbaşkanlığı adayı Muharrem İnce'den Halkın Demokratik Partisi'nin (HDP) hapisteki cumhurbaşkanlığı adayı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması çağrısında bulundu. 24 Haziran seçimleri için kampanya başlangıcı.

“Edirne'yi [hapishaneyi] mezarlık gibi ziyaret ediyorlar. Bu ziyaretlerden ne çıkacaksın? Gel buraya halkını ziyaret et, ” dedi Erdoğan.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor