Erdoğan; Yalnızca milletim yanımda oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gazi ve Şehit Yakınları Atama Töreni’nde konuştu.

Erdoğan; Yalnızca milletim yanımda oldu
Erdoğan; Yalnızca milletim yanımda oldu Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Erdoğan, "Şimdi bunlar içeri alınınca 'biz mağduruz' dedi. Kendi siyaset arkadaşlarımdan, muhalefet partilerinden, iş dünyasından pek çok kişi bunların üzerine çok gittiğimi söylüyordu. Sadece milletim bu mücadelede beni destekledi" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bizim için asker demek sadece üniforma giymiş kişiden ibaret değildir. Bizim milletimizi ordu millet ya da asker millet denir.

Milletimiz ülkesi için bayrağı için gerekirse ölümün üzerine koşarak gideceğini en son15 Temmuz’da bütün dünyaya gösterdi.

15 Temmuz gecesi sokaklarda organize gruplar yoktu. Sadece belirli bir çevrenin mensupları yoktu. Tüm renkleriyle tüm farklılıklarıyla milletimizin tamamı vardı.

Onun için 15 Temmuz zaferinin sahibi milletimizin bizatihi kendisidir. Ben böyle bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyorum Allah’ıma hamd ediyorum.

Daha çok çalışacağız. Birbirimizi daha çok seveceğiz. Aramıza ayrılık sokanlara “biz biriz hep birlikte Türkiye’yiz” diyeceğiz.2028 kişini atamasını bugüngerçekleştiriyoruz. Bunlardan 419’u 15 Temmuz gazisi veya yakınıdır.Tabi ki bu bir iane değil. Bu sadece devlete milletimin verdiği emanetin hak sahiplerine verilmesidir.Çünkü şehitlerimizin bütün yakınları gazilerimiz devlete emanettir. Şehit yakınları ve gazilerimiz ile ilgili en küçük bir eksiklik bizim için kabus anlamına gelir. Devletin sahibi millettir. Türkiye’yi kurtaracak yegane güç milletin kendisidir.

17-25 Aralık darbe girişimi FETÖ’nün devleti gasp etme girişimiydi.15 Temmuz da bu teşebbüsün son halkasıdır. Eğer 15 Temmuz’u başarsaydılar bu darbeyi allayıp pullayıp pazarlama çabası içine gireceklerdi. Şimdi ne diyorlar: mağdurlar var. Kusura bakmayın gerçek mağdur, şehidimin makamı ayrı, ama o şehidimin yakınlarını gazilerimi mağdur olarak gözetmeyeceğim de bu zemini hazırlayanlara mı mağdur olarak bakacağım? Bunlar bizim haremimize girdiler. Bunlar ümmeti, milleti parçaladılar. Ismarlama evlilikler yaptılar. Şahdamarımızdan yakın dediler. Bunlar sapık ya. Onun için gelişmeler bize gösterdi ki bu pazarlamanın alıcıları da zaten hazırmış.

"YANIMDA MİLLETİMDEN BAŞKA KİMSEYİ GÖRMEDİM"

FETÖ yıllarca milletimizi öyle bir cendereye sıkıştırmış bu yapının gerçek yüzünü anlamak gerçekten güç hale gelmiş. Bu zorluğu en çok yaşayan kişilerin başında şahsım geliyor. 2020 yılından itibaren bu yapıya karşı tavır almaya başladığımda yanımda milletimden başka kimseyi bulamadım. Meydanlarda, bunların bankasına para yatırmayın, okullarından çocuklarınız alın…

Şimdi bunlar oraya yatırıldığı için içeri alınınca biz mağduruz dedi. Sen evini arabanı satıp paranı oraya yatıracak kadar zekisin. Unutmayın hainlerin de zekisi var. Kendisiyaset arkadaşlarımdan muhalefet partilerinden iş dünyasından pek çok kişi bunların üzerine çok gittiğimi söylüyordu. Sadece milletim bu mücadelede beni destekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gönül Sofrası Aktepe’de kuruldu
Gönül Sofrası Aktepe’de kuruldu
Doğan Babacan son yolculuğuna uğurlandı
Doğan Babacan son yolculuğuna uğurlandı