takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 Epoksi Zemin Kaplaması Nedir?

Epoksi Zemin Kaplaması Nedir?

Epoksi Zemin Kaplaması Nedir?
Epoksi Zemin Kaplaması Nedir? Emre
Bu içerik 735 kez okundu.

  Zeminlerin üst yüzeylerini kirlenmelerden, sürtünmelerden, ıslanma durumlarından, aşırı hava değişimlerinden, yağlanmalardan ve birçok doğa olaylarından koruma amacıyla renkli, dekoratif malzemelerin yardımınla örtülmesine epoksi zemin kaplama denilmektedir. Bu kaplama da kullanılan ürünler zeminlere büyük bir etki ile yapışırlar. Özellikle inşaat sektöründe de kullanılan bu ürün, iki ürünü tutturmak içinde kullanılmaktadır.  

 Kaplama Yapılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Halk arasında epoksi özelliğine reçine denilmektedir. Uygulama öncesinde bal kıvamında bulunan bu iki bileşen, biraz bekledikten sonra hemen sertleşip taşlaşma görüleceğinden kullanılmaz hale gelebilmektedir. Bu yüzden epoksi zemin oluşturulurken bu durum göz önünde bulundurulan menli olaylardan birisidir. Çok çabuk tepkimeye girip katılaşan ve şekillenen bu ürünler inşaat sektöründe en çok tahta, çelik ve betonları birbirine tutturmak için kullanılırlar.   Her insanın çokça duyduğu epoksi kaplama yüzeylerin çok kirlenmesine yada dış etkilerden etkilenmesi üzerine uygulanır. Estetik ve dekoratif olarak görüntüsü tercih edilen özellikleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca yine bir tercih nedeni de çok rahat temizlenme özelliğinin bulunmasıdır.  

 Endüstriyel Zeminlerde Kaplama :

  Epoksi zemin kaplama belirli bütçeye ve sektöre göre kullanım alanı değişiklik göstermektedir. Bunların kullanım alanı başında; sağlık, gıda, ambalaj ve ofset gibi endüstriyel alanlar gelmektedir. Kullanılan ürünler ve iş tabi ki firmadan firmaya değişmektedir. Şu anda gündemde olan ürünleri ve kaliteli işçiliği ile öne çıkan firmalar arasında epoksi center bulunmaktadır. Epoksi center firmasında en çok yapılan kaplama deseni olarak portakal desenli kaplama kullanıcılar arasında tercih edilen çeşididir. Bu kaplama işleri yapılmadan önce hem ihtiyaca göre hemde istenilen desene göre zeminin uygunluk çerçevesinde işlemler yapılmaktadır. Bunun nedeni ise gerek olmayan bir uygulama ile kaplanan zeminlerde gereksiz masraflar ve uygunsuz işçilik örnekleri ortaya çıkmaktadır.  

 Epoksi Zemin Belirlenirken Dikkat Edilecekler :

  - Uygulanacak zeminin mevcut durumu - Epoksi uygulaması yapılacak zeminde ki beton sağlamlığı, şap gerektirip gerektirmemesi durumu - Kaplanacak alan ne olarak kullanılacak ? hangi sektör için uygulanacak - Kaplanacak alan için kullanılacak araç, forklif ya da transpalet ağırlını taşıyabilecek zemin var mı ?   Bu denli uygulama öncesi kontroller ile işlerin daha sağlam ve daha kaliteli olması sağlanmaktadır.    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Keşifle gaz ithalatını azaltmak Türkiye için 'büyük başarı'
Keşifle gaz ithalatını azaltmak Türkiye için 'büyük başarı'
Çin, Sincan ve Hong Kong eleştirisinden sonra G7 'manipülasyonunu' çarptı
Çin, Sincan ve Hong Kong eleştirisinden sonra G7 'manipülasyonunu' çarptı