Energean, İsrail Offshore Fields için Gaz Sözleşmelerini Güvenceye Altı

Piyasa kaynaklarına göre, Yunan petrol üreticisi Energean , İsrail kıyılarında iki gaz alanına dokunmayı planlamadan önce, ihtiyaç duyulan gaz satış sözleşmeleri hedefini aştı.

Energean, İsrail Offshore Fields için Gaz Sözleşmelerini Güvenceye Altı
Energean, İsrail Offshore Fields için Gaz Sözleşmelerini Güvenceye Altı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Piyasa kaynaklarına göre, Yunan petrol üreticisi Energean , İsrail kıyılarında iki gaz alanına dokunmayı planlamadan önce, ihtiyaç duyulan gaz satış sözleşmeleri hedefini aştı.

Energean, geçtiğimiz Ağustos ayında İsrail kıyılarından 100 kilometre uzaktaki derin sularda bulunan Karish ve Tanin alanlarını ABD-İsrail ortakları Delek Group ve Noble Energy'den 148 milyon $ karşılığında satın aldı.

Kendi kayan üretim, depolama ve boşaltma gemisini kiralamayı ve İsrail'e 1.5 milyar dolara mal olan ayrı bir boru hattı inşa etmeyi planlıyor.

Piyasa kaynakları, Energean, nihai bir yatırım kararı vermeden önce yılda 3 milyar metreküp doğalgaz satış sözleşmesi yapmayı hedeflediğini ve bunun şimdiye kadar yılda 4,6 bcm olduğunu söyledi.

Bu hafta, İsrail Kimyasalları, Bazan Grubu Petrol Rafinerileri ve OPC Enerji, Karish ve Tanin alanlarından 15 yılda 39 bcm'lik bir gaz almak için yıllık 2.6 bcm'lik bir anlaşma imzaladı.

Kaynaklar, Energean, enerji üreticisi Dorad ve Rapac Communications and Infrastructure ile yapılan anlaşmalardan yılda 0.8 bcm daha, her yıl 1.2 milyar metreküp İsrail'in en büyük özel elektrik santralini işleten Dalia Power'den temin ettiğini söyledi.

Energean, geçen yıl ortalama 3.500 varil üreten Yunanistan'ın tek petrol üreticisidir. Karish ve Tanin alanları, 2,4 trilyon kübik feetlik birleşik doğalgaz rezervleri ile şirketin en büyük varlıkları.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatma     2018-07-22 Allah bellalarini versin elleri kırılsın inşallah
Kamil     2018-06-20 Allah Razı olsun icimdeki kuşku son buldu zararsız kucuk şeyler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Fenerbahçe - Benfica maçının hakemi belli oldu
Fenerbahçe - Benfica maçının hakemi belli oldu
U16 Milli Takımı'nın St. George's Park Turnuvası aday kadrosu açıklandı
U16 Milli Takımı'nın St. George's Park Turnuvası aday kadrosu açıklandı