En Tarafsız Haberleri Oku

İnsanlar yaratılışlarından gereği konuşma ihtiyaçlarıyla var olmuşlardır. Bu konuşma ihtiyaçlarını gerek sohbet gerekse de haberleşme araçlarını

En Tarafsız Haberleri Oku
En Tarafsız Haberleri Oku
Bu içerik 0 kez okundu.

   İnsanlar yaratılışlarından gereği konuşma ihtiyaçlarıyla var olmuşlardır. Bu konuşma ihtiyaçlarını gerek sohbet gerekse de haberleşme araçlarını kullanarak gerçekleştirmektedirler. İnsanlar bir konuyu, olayı durumu birbirlerine aktarır iken aslında birbirleri ile de haberleşmiş sayılırlar. Bu araçları sadece insanlar değil haber kanalları da kullanmaktadırlar. Haber kanalları daha çok en tarafsız haber yapma eğilimine girişmektedirler. Bunun için bir hayli çaba harcamaktadırlar. 

  

  Günümüzde birçok olumlu ve olumsuz olay ile karşı karşıya kalırız. Bu durumları da haberler aracılığı ile öğreniriz. Bu haberleri sadece yazısal metinler ile değil haber kanallarının galeri haber bölümlerinden de elde ederiz. Bu haberleri insanlar görsel olarak gördüklerinde o haberi daha iyi anlayabilmektedirler. Bunun için okuyucular görsel haberlere baktığında zihinsel zekalarında o haber daha kalıcı hal alır. Böylece okuyucunun zihninde o haber bir anlam ifade eder. O haber okuyucu da bir çağrışım uyandırmaya yeter konuma gelir. Haberin resimlendirilmesi daha çok gazetecilik sektöründe görülmektedir. İnternet ortamı fazla resimli habere uygun bir alan değildir.

 

 Bunların yanı sıra günümüzde her geçen gün konuşmalar, olaylar gelişmeler gözlenmektedir. Bunlarda haber olarak aktarılmaktadır. Gündem de olan bazı haberler geldi. Bu haberlerden birisi Cumhurbaşkanı’nın 28.Muhtarlık konferansı düzenleyerek muhtarları ağırlamasıdır. Burada Cumhurbaşkanı gündemde olan Musul sorunundan bahsetmektedir. Misakı- Milli Kararlarına da değinmektedir. ‘Misak-ı Milli’yi Mustafa Kemal getirdi. Siz neden rahatsız olursunuz’ gibi sözlere değindi.    

 

  Haberin ayrıntılarını http://www.okuhaber.com dan alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek