En Tarafsız Haberleri Oku

İnsanlar yaratılışlarından gereği konuşma ihtiyaçlarıyla var olmuşlardır. Bu konuşma ihtiyaçlarını gerek sohbet gerekse de haberleşme araçlarını

En Tarafsız Haberleri Oku
En Tarafsız Haberleri Oku
Bu içerik 0 kez okundu.

   İnsanlar yaratılışlarından gereği konuşma ihtiyaçlarıyla var olmuşlardır. Bu konuşma ihtiyaçlarını gerek sohbet gerekse de haberleşme araçlarını kullanarak gerçekleştirmektedirler. İnsanlar bir konuyu, olayı durumu birbirlerine aktarır iken aslında birbirleri ile de haberleşmiş sayılırlar. Bu araçları sadece insanlar değil haber kanalları da kullanmaktadırlar. Haber kanalları daha çok en tarafsız haber yapma eğilimine girişmektedirler. Bunun için bir hayli çaba harcamaktadırlar. 

  

  Günümüzde birçok olumlu ve olumsuz olay ile karşı karşıya kalırız. Bu durumları da haberler aracılığı ile öğreniriz. Bu haberleri sadece yazısal metinler ile değil haber kanallarının galeri haber bölümlerinden de elde ederiz. Bu haberleri insanlar görsel olarak gördüklerinde o haberi daha iyi anlayabilmektedirler. Bunun için okuyucular görsel haberlere baktığında zihinsel zekalarında o haber daha kalıcı hal alır. Böylece okuyucunun zihninde o haber bir anlam ifade eder. O haber okuyucu da bir çağrışım uyandırmaya yeter konuma gelir. Haberin resimlendirilmesi daha çok gazetecilik sektöründe görülmektedir. İnternet ortamı fazla resimli habere uygun bir alan değildir.

 

 Bunların yanı sıra günümüzde her geçen gün konuşmalar, olaylar gelişmeler gözlenmektedir. Bunlarda haber olarak aktarılmaktadır. Gündem de olan bazı haberler geldi. Bu haberlerden birisi Cumhurbaşkanı’nın 28.Muhtarlık konferansı düzenleyerek muhtarları ağırlamasıdır. Burada Cumhurbaşkanı gündemde olan Musul sorunundan bahsetmektedir. Misakı- Milli Kararlarına da değinmektedir. ‘Misak-ı Milli’yi Mustafa Kemal getirdi. Siz neden rahatsız olursunuz’ gibi sözlere değindi.    

 

  Haberin ayrıntılarını http://www.okuhaber.com dan alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
uguz42429     2018-05-21 1000000takipci 1000000fotografimi begeniistiyorum
Ömer Yiğit     2018-05-12 Nova, son derece profesyonel bir çeviri ofisi. Herkese tavsiye ederim.
Acracr     2018-05-04 Alışveriş yapmadan önce ekşide ve şikayet var da arattım mosmoda.com ile aynı şirket dolandırıcı diye yorum yapıldığından vazgeçtim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'u kim yönetiyor?
Facebook'u kim yönetiyor?
Cengiz Ünder,
Cengiz Ünder, "Yılın En Başarılı Yabancı Genç Oyuncusu" seçildi