En iyi Alzheimer bloglarının beşi

Alzheimer hastalığı demansın en yaygın şeklidir ve Birleşik Devletlerde 5 milyondan fazla kişiyi etkilemektedir. Tanı konduktan sonra, Alzheimer'li birçok insan ve aileleri önümüzdeki yıllarda nelerin olacağını öğrenmek için İnternet'e giriyor. Web'i, Alzheimer'ten etkilenen insanlar için en yararlı bloglar için aradık.

En iyi Alzheimer bloglarının beşi
En iyi Alzheimer bloglarının beşi Admin
Bu içerik 18 kez okundu.

 

Alzheimer Association'a göre, ABD'de birisi 66 saniyede bir Alzheimer hastalığını geliştiriyor . ABD'de 65 yaş ve üzerindeki nüfusun artması nedeniyle yeni Alzheimer ve diğer bunama vakalarının sayısı artacak .

Alzheimer, ilerleyici ve geri dönüşsüz bir beyin bozukluğudur. Hastalık yavaşça hafızayı ve düşünce kapasitesini yok eder ve sonunda en basit görevleri bile tamamlama yeteneğini engeller.

Alzheimer hastalığı halen olarak sıralanır ölüm altıncı önde gelen nedeni olmasına rağmen, ABD'de son raporlar Alzheimer bağlı ölümler az rapor ve mayıs, aslında, rütbe üçüncü hemen arkasında olabileceğini ifade kalp hastalığı ve kanser ölüm önde gelen nedeni olarak 75 yaş ve üzeri yaştaki insanlar için.

Dernekler tarafından yazılan bloglar, insanlar Alzheimer'la olan kişiler ve Alzheimer'lı kişilerin bakıcıları hem Alzheimer'le yaşayanları hem de ailelerini desteklemeye yardımcı olabilir ve ileride onları hazırlamak için yardımcı olabilirler.

Aşağıda, Medical News Today tarafından Alzheimer hastalığına odaklanan en iyi bloglar bulunmaktadır. Bu bloglar, en son araştırmaları sergilemekte, hastalığa yakalanma ile ilgili yaşam boyu bir günlük bilgi sunmakta ve bakıcılardan perspektifleri paylaşmaktadır.

Alzheimers.net
Alzheimers.net , Alzheimer hastalığından etkilenen kişileri destekleyen çevrimiçi bir topluluktur. Alzheimers.net günlüğü , demans terapileri tartışmak bakıcıları için ipuçları ve kaynaklar ile nedenleri, tedavileri ve demans önlenmesi belirlemek amacıyla sürmekte araştırmalara kadar güncel bilgiler vermek, Alzheimer araştırmaları kapsayacak makalelerin geniş bir yelpazede içerir.

[Sanat terapisine katılan yaşlılar]
Sanat terapisi, müzik terapisi ve bahçe terapisi gibi duyusal terapiler Alzheimer hastalarına faydalı olabilir.
"Alzheimers.net bakıcılara ve değişim için bir tutku ve hastalık için bir çare paylaşmaya Alzheimer bir yere sahip olanlar vermek için 2013 yılında kuruldu," Alzheimers.net ekibi anlattı MNT . "Biz savunuculuk, eğitim ve yaşamları Alzheimer hastalığı ve bunama diğer formları tarafından etkilenmiş olanları desteklemek için adanmıştır."

Özellikle, yenilikçi demans tedavilerine ve Alzheimer'lı insanlara sağladıkları faydalara odaklanan makalelere dikkat çekildi.

"Duyusal tedavinin her türlü Alzheimer olanlarda üzerinde olumlu bir etkiye sahip, biz gibi konuyla ilgili çok sayıda blog makaleler, sahip sanat terapisi demans hastalarının yaşam kalitesini artırır nasıl , Alzheimer hastalarının yaşam kalitesini artırmak için müzik kullanarak , Ve Alzheimer'lı insanlar için bahçe terapi ipuçları , "dedi Alzheimers.net ekibi.

"Hatırlama terapisi, hem Alzheimer hastalığı olanlara hem de bakıcılarına faydalıdır: Bu alanı kapsayan makaleler, Anımsama Terapisinin Alzheimer hastalarının yaşamlarını nasıl geliştirdiğini , Alzheimer'li kişilere yardımcı olan anıları hatırlama kitaplarını ve Alzheimer için bir hafıza kutusu oluşturmak için 5 nedeni içermektedir . "

"Çevre hangi demans canlı bir kişi gibi yaşamı. Maddelerinde kendi kalitesi üzerinde büyük bir etkisi olabilir nasıl olumlu ortamlar dramatik Alzheimer etkiler , demans dostu topluluklar oluşturmak önemini ve nasıl bir model kasaba Alzheimer olanlarda yardımcı içine halindeyken Daha detaylı "diye ekliyorlar.

İşte Alzheimers.net blogunun en popüler üç makalesi:

Alzheimer hastaları için 10 uyarıcı aktivite
Hindistan cevizi yağı Alzheimer'ı önleyebilir mi?
İYE ve demans arasındaki bağlantı
Bilişsel Canlılık
Bilişsel Canlılık , Alzheimer Uyuşturucu Bulma Vakfı'nın (ADDF) bir programıdır ve insanların beyin sağlığı hakkında bilinçli kararlar vermelerine imkân tanımaktadır. Bilişsel Canlılık günlüğü amacı vardır "Aklınızda olan inceleyerek sorunları."

[Hemşire Alzheimer'ın uyuşturucularını kıdemli kadına veriyor]
Yuko Hara MNT'ye verdiği demeçte, "Alzheimer, kompleks bir hastalıktır ve muhtemelen etkin şekilde tedavi etmek için çeşitli ilaçlara ihtiyaç duyacaktır" dedi.
Çünkü Bilişsel Canlılık günlüğü başlatıldı "yanlış bir şey var. Başlıklar denizanası proteinlerine akçaağaç şurubu her şeyi tout," Yuko Hara, Ph.D., Yaşlanma ve ADDF de Alzheimer Önleme vekili direktörü açıkladı MNT .

"İnsanları beyin sağlığı hakkında inanılır, bilim destekli bilgilere erişebilmelerini sağlamak için Bilişsel Yeti Sağlamaya başladık.Hedefimiz, insanları beyinleri için akıllı seçimler yapma olanağı vermektir.Eğer kendi bünyemizdeki nörobilimcilerimize ek olarak bir Dış Klinik Danışma Kurulu tüm Bizim derecelendirmelerimizi siteye postalamadan önce "diye ekledi.

Bilişsel Canlılık blogundaki makaleler, kategorilere kolayca sığar, böylece bilgi bulmayı kolaylaştırır. Örneğin, orada gibi makaleler "Bilim Al" Alzheimer hastalığı için ışık tedavisi ve Alzheimer bir anti-viral ilaç ile tedavi edilebilir? , Bilimsel çalışmalarla desteklenen kanıta dayalı bilgileri sunmak ve havadaki tehlike ve daha fazla ilaç, daha fazla risk gibi "Risklerden Kaçın" makaleleri .

Blog, Alzheimer hastalığını önleme, tedavi etme ve iyileştirme konusunda gelecek vaat eden araştırmalar üzerine raporlar. Harz, "Alzheimer araştırmalarının pek çok alanı umut vericidir ve Alzheimer kompleks bir hastalıktır ve muhtemelen etkin şekilde tedavi etmek için birkaç ilaç gerektirecektir" dedi.

"Ana dernek kar amacı gütmeyen kuruluşumuz olan [ADDF], nöroinflamasyon, epigenetik, vasküler sorunlar, mitokondriyal işlev bozukluğu ve yanlış katlanmış proteinler gibi birçok altta yatan nedenini hedef alan uyuşturuculara yatırım yapıyor ve nöronları bu faktörlerden korumak için ilaçlara yoğun yatırım yapıyoruz."

İşte Bilişsel Canlılığın blogunun en popüler üç makalesi:

APOE'un sağlığınız için ne anlama geldiği
Bilişsel canlılığı artırmak için umut vadeden üç diyet
Beyin eğitimi demans riskini azaltabilir mi?
Bakıcı sesi
Brenda Avadian , bilişsel bozukluk veya bunama yetişkinleri ile çalışan bakım verenlere ve profesyonellere hizmet etmek için 1998'de Caregiver's Voice'ı kurdu . "1996 yılında, kocam ve ben evimize, bunama tanısı konuldu babamı, taşınmış," Avadian haberdar MNT .

[Bakıcı üst düzey bir adama bir kitap okumak]
MNT'ye Brenda Avadian, "Aile bakıcıları ve profesyonelleri hem profesyoneller hem de aile bakıcıları tarafından yazılmış orijinal makalelerimizi değerlendirebilir," dedi.
"Çevrimiçi sohbetler, dünya çapında ve bireysel destek gruplarına aktif olarak katılmıştım. Bakım verici aileler, aynı yolda yürüdükleri ailelerin bakım verenlerinin bilgi arzusuyla açlık çekiyordu."

"Alzheimer'teki babamın yürüyüşü hakkında en çok satan anıları yazarak geçersizliği doldurduktan sonra, theCaregiversVoice.com, profesyoneller ve aile bakıcıları için demanslı bir sevecenlik duyma konusundaki daha derin bir bakış açısı arayan bir anlam taşıyordu. Mizah. "

Caregiver's Voice hafifçe sade ve samimi bir ton sızdırıyor ve küçük bir espriyle bağlanmış ilginç makalelerle dolu, örneğin ben senin tatlım değilim! Ve bir bakıcı sağlıklı bir delilik seviyesini koruyabilen 8 yoldan ve disfaji olan sevdikler için lezzetli yemekler püre haline getirmek gibi bakım verenler için ipuçları .

Avadian, "Aile bakıcıları ve profesyonelleri, Caregiver İpuçları, İnspirasyon, Kitap ve Ürün İncelemeleri, Mizah ve Dementia ile Sesler'in bulunduğu bir sütun dahil olmak üzere yedi kategoriyi kapsayan profesyoneller ve aile bireyleri tarafından hazırlanan özgün makalelerimizi değerlendirebilir" dedi.

Caregiver's Voice'un en popüler üç özelliği:

Eczacı Robert Bowles demans ile yaşama başlar
Bakıcılar için beş dakikalık mühlet Brenda Avadian tarafından
Anneye Bakımda JOY Bulma
Alzheimer'ın Evren
Alzheimer's Universe , Alzheimer'lı kişilerin aile üyelerini ve bakıcılarını eğitmek, en güncel Alzheimer hastalığı bilgilerini sağlamak ve etkileşimli dersler ve ilgi çekici etkinlikler yoluyla Alzheimer nedeniyle hafif hafıza kaybı olan insanlar için yardım sağlamak için oluşturulmuş bir web sitesidir.

[Kıdemli adam doktor ile bilişsel değerlendirmeye sahip]
Blogun yanısıra, Alzheimer Universe'de bilişsel değerlendirme araçları, kaynaklara bağlantılar ve anketler içeren bir etkinlik sayfası bulunmaktadır.
Alzheimer Evren günlüğü kullanarak bu Alzheimer eğitimini uzanır kolay okunan "hızlı Alzheimer önleme inci" den şeyi kapsayacak makaleleri - Böyle bir nasıl olarak günlük yürüyüş beyin sağlığını destekler ve Alzheimer hastalığı depresyona karşı koruyabilir Düzenli egzersiz - detaylandırma terapötik parçalara Köpek arkadaşı Alzheimer ile nasıl yardımcı olabilir .

Alzheimer Prevention Clinic'in direktörü olan Richard S. Isaacson, nöroloji ortak doçenti ve Nöroloji İkamet Programı direktörü olan Richard S. Isaacson, "Alzheimer hastalığının önlenmesi, tedavisi ve bakımı hakkında kanıta dayalı en son bilgiler hakkında halkı eğitmeyi hedefliyoruz" Weill Cornell Tıp ve NewYork-Presbyterian Hastanesi, anlattı MNT .

"Weill Cornell Medicine ve NewYork Presbiteryen'den ve dünyanın dört bir yanındaki diğer akademik kurumlardan bir takım tıp uzmanları, içeriği gözden geçirmeye ve en çok ilgi gören konuları seçmeye yardım ediyor. Blogun AlzU'ya katılmak için bir ağ geçidi olduğunu keşfettik .org ve üyeleri sitedeki özgür içeriklerden tekdüzelikle memnun olduklarını belirtti.Ayrıca, bilimsel konferanslarda ulusal ve uluslararası yolda alınan sonuçlarla ilgili araştırma bulgularımızı sunduk. "

Isaacson, "En son bilgileri kapsamaya ve Uzmanlara Sorun Yap sayfasında sunulan soruları cevaplamaya çalışıyoruz" dedi. "AlzU.org'a katıldıktan sonra sunulan ücretsiz kursuna ek olarak, örnek kognitif değerlendirme araçları, kaynaklara bağlantılar ve kullanıcı geri bildirimini topladığımız anketleri içeren bir etkinlik sayfasına sahibiz. Blog, içinde yer almayan önerilen konuları kapsıyor. Ders başına üye girişi. "

Alzheimer'ın Evren blogunun en popüler üç makalesi:

Alzheimer önleme ve tedavisi için klinik araştırmaların faydaları
Bakıcıların alkol kullanımı ve Alzheimer hastalığı hakkında bilmeleri gerekenler
Alzheimer'in bakıcıları için uygun vücut mekaniği
Demansla baş etme
Demans blog ile başa çıkmak Kay Bransford oluşturulmasını ve ailesi bakma onu deneyim esinlenerek: "Annem en sevdiği yiyecekleri beğenme durdu ve babam etrafında şaka durdu diğerleri kadar ezici ve Bazı değişiklikler hiçbir ince. Başka biri fark etmiş görünüyordu. "

[Aile tarafından çevrili üst düzey adam]
"Demans hastası anlam ve amaç bulmak için mücadele ediyor ve onları destekleyen insanlar, güvenliğinin yanı sıra kendilerinden de yararlanılacaklarından endişe ediyor" diye belirtti Kay Bransford MNT'ye verdiği demeçte,
"Ben tam zamanlı çalışan ederken bir meslektaşım O şirket için birini yapmak istedi. Benimle onun moda blogu paylaştığı," Kay Bransford anlattı MNT . "Onu gördüğümde, bazı şeyleri kardeşlerimle paylaşmamı sağlayacağını fark ettim ve hepsi bu bölgede yaşamıştı, üç kız kardeşime neler olduğunu denediklerinde söylediklerini ve tekrar söylediklerini bitirdim."

"Yazmaya başladığımda durumu daha klinik olarak absorbe edebileceğimi, neler olduğunu ve deneyimimden öğreneceğim şeyleri işleyebileceğimi fark ettim, konuşmakta zorlandığım şeyler, özgürce yazabildim" diye ekledi.

Blog, kişisel deneyimlerle elde edilen anekdotları ( keder boşa canavar gibi ), adım adım rehberleri (yaşlı sahtekarlıkla nasıl mücadele edeceklerini) ve tavsiyeyi ( bakıcılık veya etkinleştirme gibi makaleler de dahil olmak üzere ) içeriyor. Demans hastaları ve aileleri için gerçek hayatta yardımcı olmaya layıktır.

Kay'ın demansın erken aşamalarıyla ilgilenen ailelere tavsiyesi: "Tutun! Bu aşamada birçok yetişkin çocukla konuşurum ve hala en kötüsü gibi hissettiririm demans yaşlı demans hastası anlam ve amaç bulmak için uğraşıyor. Ve onları destekleyen insanlar, güvenliklerinin yanı sıra yararlanacaklarından endişe ediyorlar. "

"Tanı konmuş kişilerin çoğunun teşhislerini veya davranışlarının nasıl değiştiğini tanımadığımız için bu programı metro-DC alanına aldık ve müşterilerimizin bir kısmını geçirmeyi umuyoruz. Sonraki adımlarda gezinmeye yardımcı olması için nötr bir üçüncü taraf sağlar "dedi.

Dementia ile başa çıkma blog'un en popüler üç makalesi:

Annem kendini tekrarlar, ancak bunama yaşanmaz
Yetişkin Koruyucu Hizmetler çağırıldığında ne olur?
Wells Fargo DPOA'nızı kabul edecek mi?
Sağlığınız veya bir aile bireyinin sağlığı konusunda endişeleriniz varsa, mümkün olan en kısa sürede bir sağlık uzmanından tavsiye almak her zaman tavsiye edilir.

Hannah Nichols tarafından yazılmış
Bugün Medikal Haberleri desteklediğiniz için teşekkür ederim

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek
Cüneyt Çakır, Al Ittihad- Al Wehda maçını yönetecek