Emmanuel Macron, Calais sınır anlaşmasını yeniden müzakere etmek istiyor

E mmanuel Macron, Fransız başkanlık favori, o Kent kurulmakta olan bir “Orman” mülteci kampının umudu doğurdu, İngiltere ile Fransa'nın sınır anlaşmasını yeniden müzakere edeceğini söyledi.

Emmanuel Macron, Calais sınır anlaşmasını yeniden müzakere etmek istiyor
Emmanuel Macron, Calais sınır anlaşmasını yeniden müzakere etmek istiyor Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Gelecek ay yapılacak seçimlerin son turunda Marine Le Pen'e karşı başkanlık edecek olan Macron, İngiliz sınır muhafızlarının Calais'de faaliyet gösterdiği Le Touquet antlaşmasının "masaya dönmesi" gerektiğini söyledi.

David Cameron geçen sene, Calais'teki Kanal Tüneli girişindeki İngiliz sınırının Brexit'den sonra kaldırılması halinde mültecilerin İngiltere'ye taşınacağını söyledi.
M r Macron, "Le Touquet sınır anlaşmasını tekrar masaya koymak istiyorum. Yeniden görüşülmelidir, özellikle de izole edilmiş çocuk göçmenlerin kaderi ile ilgilenen kısımlar. "

Fransız TV kanalı TF1 ile yaptığı röportajda, "Göçmen krizine kolay bir çözüm bulunmuyor. Bir tane olsaydı, o olurdu."

2003 yılında Tony Blair ve Jacques Chirac tarafından imzalanan Le Touquet antlaşması, her ülkenin birbirlerinin Kanal limanlarında sınır kontrolleri kurmasına izin veren ikili bir anlaşmadır; böylece İngiltere yasadışı göçmenlerin Kanal'dan geçmesini önleyebilir.

F ya da yıllar geçtikçe, Calais geçici kamplarda yaşayan binlerce mülteciye ev sahipliği yapıyor ve İngiltere'ye tekrar girme girişimleri yapıyor. Antlaşma parçalanmış olsaydı, bunun yerine yasadışı göçmenlerin Birleşik Krallık'a gelişinde ele alınması gerekirdi.

Bir Muhafazakar sözcüsü: "Bu sadece Theresa Mayıs ayının güçlü ve istikrarlı liderliğine ve seçmenlerin Avrupa'da müzakere için mümkün olan en iyi eli neden vermesi gerektiğine işaret ediyor.

"Calais'teki İngiltere ve Fransa arasındaki paylaşılan sınırın korunması ve güçlendirilmesinin hem İngiltere hem de Fransa'nın menfaatine olduğu çok açık bir şekilde belirtilmiştir. Buna karşılık Jeremy Corbyn sınırlarımızı güvence altına alacak kadar güçlü değil."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı