Emlak Kiralarken Bakılması Gerekenler Açıklandı

Emlak Kiralarken Bakılması Gerekenler Açıklandı

Emlak Kiralarken Bakılması Gerekenler Açıklandı
Emlak Kiralarken Bakılması Gerekenler Açıklandı Emre
Bu içerik 861 kez okundu.

Muğla Marmaris gayrimenkul piyasasında 25 yıl danışmanlık hizmeti veren Gönenç Emlak Şirketi konut kiralama hakkında açıklama yaptı. Eğer koşullarınız taşınmaz kiralamak için elverişli değilse, kiralamanız tek alternatif oluyor. Taşınmaz kiraladıktan sonra hüsrana uğramamak için dikkatli olunması gereken konular neler olmaktadır? Taşınmazı görmeden önce yalnızca internet vasıtasıyla veya emlak ofislerine gidilerek orada görülen fotoğraflarla taşınmazın kiralanıp kiralanmayacağına karar verilmesi, yanlış tercih yapmaya sebep olabilmektedir. Taşınmazı muhakkak yerinde görerek tadilata gereksinim duyulup duyulmayacağı ile yerleşim olarak konumu, alışveriş merkezlerine, pazara veya çarşıya uzaklığı görülerek karar verilmelidir. Taşınmaz kiralamada bir kere gidilerek kiralamaya derhal karar verilmemeli ve bir kaç kere daha görülerek karar verilmelidir. Marmaris Emlak piyasasında konut kiralama için destek almak gerekebilir.

Kiralamanın düşünüldüğü ev, sosyal bakımdan da, duraklara, toplu taşıma araçlarına mesafesi, kafelere, çay bahçelerine ve eğitim kurumlarına mesafesi gibi etkenler muhakkak araştırılarak ve çevrede yaşayan kişilerden bilgi edinilmelidir.

Kira Sözleşmesi İmzalamadan Önce

– Taşınmaz kiralanmasında karar verildiği zaman, ilk bakılması gereken konu kira sözleşmesine imza atacak kişi, gerçekten ev sahibi mi değil mi kontrol edilmesi gerekir. Şayet, sözleşmeye imza atacak kişi ev sahibinden farklı bir kişiyse, kısacası mal sahibi değil ise ev sahibinin kanunen vekil bulunup bulunmadığı öğrenilmelidir.

– Kiralamak için kesin karar verilen ev veya başka bir taşınmazın kişinin gördüğü yer ile aynı yer olup olmaması kesinlikle onaylanmalıdır. Bunu öğrenebilmek için tapu kayıtları incelenmeli, konut adresi ile apartmanın kapı numarası mevcut ise, bütün bilgiler sizin sözleşmenizde yer alan bilgiler ile karşılaştırılmalıdır. Gayrimenkule ait olan bütün giderler ile ilgili yeterli bilgi sahibi olunmalıdır. Isınma şekli, aylık aidat ve yakıt giderlerinin ne olduğu gibi hususlarda muhakkak bilgi edinilmelidir. Taşınmazlar işyeri şeklinde kiralanacaksa, iş alanı konusunda apartmanda yaşayan kişilerden onay alınmalıdır.

– Kira sözleşmesi ayrıntıları hakkında mülkü kiralamak isteyen kişi tarafından büyük özen gösterilmesi gerekmektedir. Taşınmaza ait olan elektrik, doğalgaz ve su sayaçlarında bulunan rakamlar muhakkak sözleşmede belirtilmelidir.

– Kiralanmış olan gayrimenkul dikkatli bir şekilde gezilerek hangi şartlarda teslim edildiğini, gayrimenkulün içinde yer alan eşyaların ne halde olduğu muhakkak sözleşmeye konulmalıdır. Kiralanmak istenen gayrimenkul için depozito alınmakta ise, depozito miktarı muhakkak kira sözleşmesinde belirtilmelidir.

GÖNENÇ EMLAK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi