Elektronik Sigara Kullanımı Artıyor

Elektronik Sigara Kullanımı Artıyor
Elektronik Sigara Kullanımı Artıyor Emre
Bu içerik 0 kez okundu.

Elektronik sigara; kullanıcıya tütün ve çeşitli meyvelerin aromasını sunan bir üründür. Kullanımı itibariyle bağımlı bünyenin sigara içme ihtiyacını birebir karşılar. Günümüz piyasasında sıklıkla tercih edilen e sigara modellerinin kullanımı zamanla artmaya devam etmektedir.

Pil, atomizer ve kartuş olarak adlandırılan üç öğe elektronik sigaranın yapısını oluşturmaktadır. Cihazın gövdesine takılan pil, cihazda bulunan “e likit” sıvının ısınmasını sağlar ve sıvı buharlaşır. Buharlaşan likit sıvı havalandırma yoluyla elektronik sigarayı kullanan bireye ulaşır. Buharın duyu organlarına ulaşması itibariyle ağızda normal sigaranın tadı birebir oluşmaya başlar. Duman oluşmaz ancak sigara tadı birebir aynı olduğu için vücut sigara içme gereksiniminin karşılandığını hisseder.

ELEKTRONİK SİGARA KULLANIMINDA KARŞILAŞILAN YARARLAR NELERDİR?

Elektronik sigara olarak tanımladığımız bu mekanik cihaz tütün sigarası gibi kanserojen maddeler içermediği için sağlığa zararı daha azdır. Direkt olarak solunum yollarına etki eden tütünlü sigara insan nefesinin kötü kokmasına ve dişlerin sararmasına neden olur. Ancak aynı durumlar elektronik sigara kullanımı esnasında geçerli değildir. Ateşli bir yapıya sahip olmadığı için çevrede unutulduğunda yangın çıkmasına neden olmaz. Kırılgan olmayan yapısı sayesinde cepte daha kolay taşınabilir ve fazla alan kaplamayarak cebinizde ağırlık yapmaz. E sigara modelleri pasif içiciler içinde büyük önem taşır. Örneğin baba sigara içerken, çocuklarda sigara dumanından zarar görür. Ancak elektronik sigara kullanımında çevreye duman yayılmadığı için pasif içicilerin en ufak bir zarar görmesi söz konusu değildir.

ELEKTRONİK SİGARA NE ZAMAN ZARARLI HALE DÖNÜŞÜR?

Buharlaştırma sistemiyle çalışan elektronik sigara cihazı normal şartlar altında sağlığa zarar veren bir ürün değildir. Ancak kullanımı esnasında bazı noktalara dikkat edilmediği takdirde insan bünyesinde çeşitli zararlar oluşturabileceği açıkça görülmektedir. İlk olarak ürün temizliği düzenli olarak yapılmalı ve toplu alanlarda kullanımına müsaade edilmemelidir. Temiz ve yalnızca bir kişi tarafından kullanılan cihazlar sağlık açısından risk taşımayacaktır. Kaliteli ve temiz bir cihaz kullanımının yanı sıra e likit sıvı kalitesi de büyük önem taşır. Her iki noktaya da dikkat edildiğinde elektronik sigara kullanımı zararlı bir hal almayacaktır.

Tütünlü mamullerin tamamen ötesinde ve farklı tatlarda sigara deneyimi yaşamak için likit sıvılarla çalışan elektronik sigara ürünleri tercih edilmelidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Afrin'de acil hastane açıyor
Türkiye Afrin'de acil hastane açıyor
Türkiye 2023 yılına kadar mevcut büyümeyi ikiye katlamayı hedefliyor
Türkiye 2023 yılına kadar mevcut büyümeyi ikiye katlamayı hedefliyor