Elazığ'da 'Kudüs Gecesi' Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Elazığ Belediyesi ve Evrensel Kur’an İlimleri Derneği (EKİDER) Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Kudüs Gecesi” adlı program, Belediye Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti

Elazığ'da 'Kudüs Gecesi' Yoğun Katılımla Gerçekleşti
Elazığ'da 'Kudüs Gecesi' Yoğun Katılımla Gerçekleşti Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Programa Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Araştırmacı-Yazar Abdullah Yıldız, Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Selami Polat, Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, EKİDER İl Temsilcisi Emrah Seçer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program daha sonra öğrencilerin okuduğu ilahi, şiir ve dualar eşliğinde devam etti.
Kudüs’ün Müslümanlar için önemini anlatan EKİDER İl Temsilcisi Emrah Seçer, son günlerde yaşanan siyasi olayların Müslümanlar tarafından çok iyi analiz edilmesi gerektiğini söyledi. Kudüs’ün kıyamete kadar Müslümanların kalacağını vurgulayan Seçer, İslam dünyasının bu konuya daha bilinçli ve daha sahiplenici yaklaşması gerektiğini kaydetti.

‘Tarih Bilinci, Meşrutiyetten Cumhuriyete İktidar Kavgaları ve Sanal irtica, Kırk Hadis Kırk Ders, Kalem ve Balyoz’ gibi önemli eserlerin sahibi yazar Abdullah Yıldız ise, tarihten günümüze bazı olayların Müslümanlar arasında ayrıştırma oluşturmak için belirli sürelerle sürekli cereyan ettirildiğini söyledi. İslam âlemi arasında birlik ve beraberlik duygularının daha çok güçlenmesi gerektiğine dikkat çeken Yıldız, Müslümanların parçalandıkça daha kolay yıpratıldığını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort