takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 Eğitimde STEM Dönemi

Eğitimde STEM Dönemi

Eğitimde STEM Dönemi
Eğitimde STEM Dönemi Admin
Bu içerik 677 kez okundu.

 

Eğitim bilimciler ve psikologlar, çocukların zihinsel ve kişisel gelişimlerinin son yıllarda yeni metotlarla yönlendirilmesi gerektiğinde hemfikir. Özellikle artan teknoloji kullanımına paralel olarak, gelecekte popüler olması beklenen mühendislik bilimleri, robot teknolojileri, mekatronik vb. alanlarda istihdam edilecek nesillerin de yetiştirilmesiyle doğrudan bağlantılıdır. Bu noktadan hareketle uzmanlar, çocukların eğitiminde matematiksel zekayı geliştirecek, onları standartların dışında farklı düşünmeye yönlendirecek ve kendi bilgi ve becerileri doğrultusunda yeni buluşlar ortaya koymaya itecek eğitim modellerinin uygulanması gerektiğinin altını çizmekte. Bugünkü yazımızda tüm dünyada başarısını kanıtlamış, yeni bir eğitim modeli olan STEM eğitimi üzerinde duracak ve STEM eğitiminin faydaları hakkında bilgi vereceğiz.

STEM Nedir?

STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) yani bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik kelimelerinin baş harflerinden oluşarak, bu disiplinlerin bir arada kullanılması suretiyle düşünme ve öğrenme becerisini geliştirmeyi amaçlayan bir öğretim metodu olarak karşımıza çıkmaktadır. Tamamen pedagojik bir metot olan STEM, özellikle eğitim ve öğretim alanında kendini kanıtlamış ülkelerde son 15 yıldır başarıyla uygulanmaktadır. STEM eğitiminin temel amacı bireyin düşünmesini sağlayarak yeni şeyler keşfetmesini kolaylaştırma; bunu başarabilmek için araştırma yapmaya yöneltme ve problemin çözümüne yönelik farklı algoritmalar geliştirerek üretip test etmesini sağlamak şeklinde açıklanmaktadır. Dolayısıyla STEM, matematik ve mühendislik zekasını bir arada kullanarak teknoloji yaratıcılığını geliştirmeyi ve bilim üretmeyi amaçlamaktadır.

STEM Eğitimi Nasıl Yapılır?

Eğitimciler, çocuğun zihinsel ve kişisel gelişiminde 4-14 yaş aralığının önemine dikkat çekerek, bu yaşlarda STEM eğitimlerinin yardımıyla yaratıcı çözümler geliştirmeyi öğrenen bireylerin, gelecekte problem çözme kabiliyeti yüksek ve toplum içerisinde başarılı bireyler olduğu saptanmıştır. Bu nedenle küçük yaştan itibaren STEM etkinlikleri gerçekleştirmek büyük önem arz etmektedir. Bu noktada Stemist Box tarafından sunulan tekil ve grup eğitimleri gerçekleştirebileceğiniz STEM uygulamaları sayesinde düşünerek, geliştirerek ve yaratarak öğrenen çocuklar yetiştirebilmek mümkün. Anaokulu, ilk ve ortaokul yaş grupları için uzman eğitmen kadrosu tarafından bilim, matematik, mühendislik ve teknoloji yardımıyla çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesini sağlayabilir, onun kişisel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunarak, başarılı bireyler haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede onlara, kendi ayakları üzerinde durabilecekleri başarılı bir gelecek sunmanız mümkün olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Keşifle gaz ithalatını azaltmak Türkiye için 'büyük başarı'
Keşifle gaz ithalatını azaltmak Türkiye için 'büyük başarı'
Çin, Sincan ve Hong Kong eleştirisinden sonra G7 'manipülasyonunu' çarptı
Çin, Sincan ve Hong Kong eleştirisinden sonra G7 'manipülasyonunu' çarptı