Düşük sodyum diyeti kan basıncını düşüremeyebilir

16 yılda 2.600'den fazla erkek ve kadın takip eden yeni bir araştırma, daha az sodyum tüketmenin düşük tansiyon ile ilişkili olmadığını buldu. Çalışma, sodyum tüketiminin sınırlandırılması için güncel önerilerin yanlış yönlendirilebileceğine dair artan kanıtları da ekliyor.

Düşük sodyum diyeti kan basıncını düşüremeyebilir
Düşük sodyum diyeti kan basıncını düşüremeyebilir Admin
Bu içerik 54 kez okundu.

 

16 yılda 2.600'den fazla erkek ve kadın takip eden yeni bir araştırma, daha az sodyum tüketmenin düşük tansiyon ile ilişkili olmadığını buldu. Yeni bulgular, Amerikalılar için mevcut Diyet Rehberleri tarafından önerilen sodyum limitlerini sorguluyor.

Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden doçent doçent olan Lynn L. Moore, 22-26 Nisan'da Chicago'da yapılacak olan Deneysel Biyoloji 2017 toplantısında Amerikan Beslenme Bilimsel Toplantıları ve yıllık toplantısında yeni araştırmayı sunacak .

Moore, "Sodyumda düşük bir diyetin kan basıncında uzun vadeli yararlı etkileri olduğuna dair hiçbir kanıt görmedik" dedi. Bulgularımız, mevcut sodyum alımına ilişkin önerilerin yanlış yönlendirilebileceğine dair artan kanıtlara katkıda bulunuyor "dedi.

Amerikalılar için 2015-2020 Diyet Rehberleri, sağlıklı insanlar için sodyum alımını 2,300 grama sınırlamanızı öneriyor. Araştırmada, araştırmacılar Framingham Childspring Study'in bir parçası olan 30-64 yaş arasındaki 2.632 erkek ve kadın izledi. Çalışmanın başlangıcında katılımcıların kan basıncı normaldi. Bununla birlikte, araştırmacılar, önümüzdeki 16 yıl boyunca, günde 2500 miligramdan daha az tüketen çalışmanın, daha yüksek miktarda sodyum tüketen katılımcılara göre daha yüksek kan basıncına sahip olduğunu keşfetti.

Son birkaç yılda yayınlanan diğer büyük araştırmalar, araştırmacıların sodyum ve kardiyovasküler risk arasında J-şekilli bir ilişki bulduklarını buluyorlar - bu, düşük sodyum diyetleri olan (Amerikalılar İçin Diyet Rehberleri tarafından önerildiği gibi) ve çok yüksek Sodyum alımının (ortalama Amerikalıların normal alımının üstünde) kalp hastalığı riski daha yüksekti. En düşük riskli olanların ortasında sodyum tüketimi vardı, bu da çoğu Amerikalı tarafından tüketilen aralıktır.

Moore, "Yeni sonuçlarımız, genel nüfustaki düşük diyetteki sodyum tüketiminin bilgeliğini sorgulayan diğer çalışmaları destekliyor" dedi.

Araştırmacılar ayrıca, çalışmada potasyum, kalsiyum ve magnezyum alımının daha yüksek olduğu kişilerin uzun vadede daha düşük kan basıncı sergilediğini buldu. Framingham'da, sodyum kombinasyonunun daha yüksek (ortalama günde 3717 miligram) ve potasyumun (ortalama ortalama günde 3211 miligram) ortalama kan basıncının en düşük olduğu insanlardı.

Moore, "Bu çalışma ve diğerleri, özellikle kan basıncında ve muhtemelen kardiyovasküler sonuçlarda daha yüksek potasyum alımının önemine işaret ediyor" dedi. "Bu araştırmanın sağlıklı bir kan basıncını korumak amacıyla potasyum, kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin gıdaların alımının önemi konusunda Amerikalılar İçin mevcut Diyet Rehberlerini yeniden odaklanmasına yardımcı olacağını umuyorum."

Moore, sodyum alımını düşürmekten fayda sağlayacak tuza duyarlı insanların bir alt grubunun olması muhtemel olduğunu söylüyor, ancak tuz duyarlılığının taranması için daha kolay yöntemler geliştirmek ve bu tuzda sodyum ve potasyum alımına ilişkin uygun talimatları belirlemek için daha fazla araştırma yapılması gerekiyor. Hassas grup.

Öykü Kaynak:

Deneysel Biyoloji 2017

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Kadir Mısıroğlu' açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Kadir Mısıroğlu' açıklaması
Ziraat Türkiye Kupası Finali Nerede Oynanacak?
Ziraat Türkiye Kupası Finali Nerede Oynanacak?