takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 DÜŞEN UÇAKLA İLGİLİ KORKUNÇ İDDİA

DÜŞEN UÇAKLA İLGİLİ KORKUNÇ İDDİA

DÜŞEN UÇAKLA İLGİLİ KORKUNÇ İDDİA
DÜŞEN UÇAKLA İLGİLİ KORKUNÇ İDDİA Admin
Bu içerik 511 kez okundu.

İstihbaratçılara göre, uçağa konan bombayı IŞİD’ci İngiliz cihatçılar yaptılar.

Pazar günleri yayımlanan iki yüksek tirajlı İngiliz gazetesi Sunday Express ve Daily Star Sunday aynı iddiayı birinci sayfalarına manşet yaptılar.

"BİRMİNGHAM VE LONDRA ŞİVESİYLE KONUŞUYORLARDI"

Sunday Express “Jet bombacıları İngiliz lehçesiyle konuştular” manşetli haberinde istihbarat uzmanlarının Mısır üzerindeki Rus uçağının bombalanmasının arkasında İngiliz radikallerin olduğuna inandığına dikkat çekti. Uçak infilak ettikten hemen sonra birbirlerini kutlarken konuşmaları dinlenen zanlıların Birmingham ve Londra şiveleriyle konuştukları ileri sürüldü. Suriye’de eğitim gören elektronik bilgileri olan bu kişilerin bombanın yapımında parmakları olabileceği düşünüldü.

İç sayfalarında “İngilizlerin uçak bombasıyla ilişkisi” başlıklı bir haber yapan Sunday Express, “IŞİD’in Şarm’a sızmasıyla bir rüyanın sonu” başlıklı haberinde “Avrupa’nın tersine bomba yapmak için malzeme satın almaya dışarı gidenleri kollayacak muhafızlar yok. Vahşi Batı gibi bir durum var ve çoğunluğu Bedevi kabilesinden gelen Sinai’deki IŞİD, kaçakçılıkta uzman” yorumunu yaptı.

Daily Star Sunday, soruşturmayı izleyen casusların İngiliz kaçıkların Rus uçağını Mısır’da düşürdüklerinden şüphelendiklerine işaret ederek “İngiliz Cihatçılar bombayı yaptı” manşetini attı. Haberde, “IŞİD vahşiliği Mısır’da kutlarken Birmingham ve Londra lehçeleriyle konuştukları tespit edildi” denildi.

 

Kaynak: Haber7

 

 

IŞİD Rusya uçak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi