Dünya Kupası 2030: Uefa, İngiliz İngilizcesi veya İngiliz teklifini güçlü bir şekilde destekleyecek

UEFA başkanı Aleksander Ceferin, 2030 Dünya Kupası için bir İngiliz teklifi "güçlü desteklenecek" ve turnuva "en çok para ödemek isteyen ülke" ne satılmamasını istedi.

Dünya Kupası 2030: Uefa, İngiliz İngilizcesi veya İngiliz teklifini güçlü bir şekilde destekleyecek
Dünya Kupası 2030: Uefa, İngiliz İngilizcesi veya İngiliz teklifini güçlü bir şekilde destekleyecek Admin
Bu içerik 99 kez okundu.

 

Bu hafta, Vivo üçüncü Çin şirketi olduFifa'ya sponsor olmak için, Çin'in 2030'da teklif verebileceği bir öneri ile .

Ancak, Katar'daki 2022 Dünya Kupası ile, bu, yönetim organının kıtasal rotasyon politikasına aykırı düşecekti.

Ceferin, kuralların "sadece büyük sponsorlarımız olduğu için değiştiremeyeceğini" söylüyor.

Cardiff'teki Şampiyonlar Ligi finali öncesinde BBC Sport ile konuşurken, "2030'da Dünya Kupasını ev sahipliği yapmak bizim için sadece zaman.

"Hangi ülkenin Avrupa'dan teklif vereceğini söyleyemem, ancak sadece en çok ödemeyi düşünenlere Dünya Kupası satamayız."

Cephin, Fifa'nın Çin'deki ticari gücünü sorduğunda BBC Sport'a şunları söyledi: "Sadece Çin hakkında konuşmak istemiyordum, ama en önemli şey Dünya Kupası'nın en iyi teklifi olan ülkeye gitmesi."

Rusya, 2018'de gelecek Dünya Kupasını ev sahipliği yapacak ve 2030 turnuvası için Avrupa teklifi verecek.

Ceferin, İngiliz veya İngiliz çapında bir teklifi memnuniyetle karşılayacağını açıkladı.

Avrupa futbolunun yönetim organı başkanı, "Sadece FA'nin değil muhtemelen hükümet ve diğerleri için de bir karara ihtiyaç var" dedi. Ancak yakın gelecekte bir Dünya Kupası yapmayı hak ediyorlar.

"Dünya Kupasını organize edebilecek durumda, eminim ki gitmeye karar verirlerse onlara kuvvetle destek vereceğiz" dedi.

Dünya Kupası 1966
İngiltere, 1966'da turnuvayı kazanarak İngiltere'de oynanacak tek Dünya Kupasına ev sahipliği yaptı.
Cerefin, Cardiff'in Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapmasından bir gün önce konuşuyor ve finalin ev sahipliğini yaptığı Galler'in futbol gelişiminde çok önemli olduğunu söyledi.

"Cardiff için harika bir deneyim" dedi. "Altyapı ve otel açısından biraz zorluk çekiyoruz, ancak eminim Galler olayı asla unutmayacak.

[Futbol gelişiminde çok önemli] [Galler] geçen yıl [2016] harika sonuçlar verdi, dünyanın en iyi oyuncularından birine sahipler - küçük bir ülke için harika bir sonuç. "

'Çılgınca para var'

Dünya yönetim organı Fifa'nın başında bulunan Gianni Infantino, transferler konusunda daha fazla şeffaflık çağrısında bulundu ve Uefa mevkidaşı Ceferin de buna katılıyor.

Ajanların ücreti konusu, Mino Raiola'nın Paul Pogba'nın geçen yaz Manchester United'a yapmış olduğu dünya rekoru hareketinden £ 41m kazandığını iddia ederek dikkat çekici oldu .

"Her şeyden önce, çılgınca para var" dedi Ceferin. "Ancak tüm paydaşlarla konuşmalı ve Fifa ile konuşmalı ve sonunda bir Fifa kararı olmalı.

"Üçüncü şahıslara karşı [oyuncuların] sahipliğine karşı ittilerdik ve bunu başardık, bunu her zamanki gibi yapmak zorundayız, bu bir problem."

Ancak Ceferin "basit bir karar değil" dedi.

"Bir avukat olarak, birisi belli bir miktarda bir anlaşmayı kabul ederse, bunu elde edemediğini söylemek zor" dedi.

"Mucize çözümüm yok, ancak tepki vermeliyiz, aksi takdirde yüz milyonlarca para futboldan çıkar."

Paul Pogba
Paul Pogba, geçen yaz Manchester United'a 89 milyon pound transfer yapmıştı
'Fifa değişmek zorunda ... ya da futbol dünyaya zarar vermek'

Fifa ile Uefa arasında bir anlaşmazlık da ikisi arasında bilgi akışı üzerine çıktı ve Uefa bazı konularda karanlıkta kaldığını söylüyordu.

Ceferin tarafından belirtilmemesine rağmen, Kuzey Amerika'da gerçekleşmesi beklenen 2026 Dünya Kupası için daha önce bilinmeyen, TV hakları sözleşmelerinin finansal ayrıntılarının , Şikayetin bir parçasını oluşturmaktadır.

Buna ek olarak, bir Fifa izleme komitesi, önümüzdeki yaz St Petersburg'da yapılacak olan Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapacak bir stadyumda "korkunç" olduğu iddia edilerek Kuzey Korelilerin çalışma konusundaki kanıtlarını açıkladı.

Infantino, işçilerin varlığını ve bu ayın başlarında Nordic FAs başkanlarına gönderilen bir mektupta yaşamlarının ve çalışma koşullarının endişelerini doğruladı; bunların bir kopyası çeşitli medya kuruluşları tarafından görüldü.

Ceferin, böyle bir muameleyi "kınadı" dedi ve takip muayenelerinde Dünya Savaşı stadyumlarında çalışan diğer Kuzey Korelilerin kanıtı bulunmadığını memnuniyetle karşıladı.

Bununla birlikte, Uefa önümüzdeki hafta Fifa'ya bilgi eksikliği konusundaki kaygılarını özetleyen bir mektup göndermeyi planlıyor. Ceferin, örgütünün önemli güncellemeler almadıkça kararlar vermeyi reddedeceğine dair uyarıda bulundu.

"Beni rahatsız eden şey medyada bunu okumamız gerektiği" dedi. "Bu, Fifa başkanına yönelik bir eleştiri değil, dünya futbol yönetim organı olan ve bize çok önemli bilgiler vermeyen bir organizasyona yönelik bir eleştiri.

Sonunda Fifa'nın tamamen değişmesi gerekecek ya da dünyanın dört bir yanındaki futbol organizasyonlarına zarar verecek. "

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması