Dövme Boyaları ve Dünya Standartları

Dövme; renk veren pigment ve boyaların ciltteki dermis tabakasına işlenerek belirli desenler oluşturulması işlemidir. Vücutta ömür boyu kalan bu işlemin yapıldığı boyalar ve kalitesi de herkes için çok önemlidir.

Dövme Boyaları ve Dünya Standartları
Dövme Boyaları ve Dünya Standartları ahmet
Bu içerik 245 kez okundu.

Dövme; renk veren pigment ve boyaların ciltteki dermis tabakasına işlenerek belirli desenler oluşturulması işlemidir. Vücutta ömür boyu kalan bu işlemin yapıldığı boyalar ve kalitesi de herkes için çok önemlidir.

 

Eski zamanlarda bu işlem doğadan elde edilen kök boyalarla yapılırdı. Bitkilerin kök ve gövdelerinden elde edilen bu boyalar kumaş, halı dokumada kullanılan iplikler haricinde insan derilerine de işlenirdi. Bugün yine bitkilerden elde edilen kök boyaları günümüz teknolojisi ile de birleşerek daha steril ve zararsız hale geitirlmektedir.

 

Dünya standartlarını oluşturan güvenilir boyalar bitkisel kaynaklı organik su bazlı pigmentlerden oluşmaktadır. Dünya sağlık örgütünün alerjen testlerinden geçmiş bu testlerden geçerken hiçbir hayvana zarar verilmemiştir. Sunulan bu boyalar insan derisi ile uyumlu ve deri ile herhangi bir reaksiyon göstermeyen boyalardır.

 

Instenze, Radiant,  EternalInk, Dynamic ve SilverbackInk bu firmaların başında gelen güvenilir markalardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı