Dostluk maçındaki slogan ve ıslık skandalına, Rusya'dan tepki

Dostluk maçındaki slogan ve ıslık skandalına, Rusya'dan tepki
Dostluk maçındaki slogan ve ıslık skandalına, Rusya'dan tepki Admin
Bu içerik 210 kez okundu.

Aynı zamanda FIFA üyesi olan Mutko, dün akşam oynanan Türkiye-Yunanistan maçında, Paris’teki terör saldırısı kurbanları için yapılan saygı duruşu sırasında, Türk taraftarların ıslık çalarak tekbir getirmesine tepki gösterdi. FIFA’nın bu durumu yanıtsız bırakmayacağını söyleyen Mutko, “Stadyumlardaki ırkçılık, aşırılık ve şiddet, dünya genelinde bir sorun. Türkiye-Yunanistan maçından yaşananlar, FIFA’nın dikkatinden kaçmayacaktır. Federasyonun buna çok ciddi bir yanıt vereceğinden şüpheniz olmasın. Stadyumlardaki aşırılık ve ırkçılık sorununu Rusya’da da takip edeceğiz” dedi. 

Türkiye ile Yunanistan arasında dün akşam oynanan dostluk maçında, Paris’teki terör saldırılarında yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşu sırasında tribünlerden ‘tekbir’ ve ‘ıslık’ sesleri yükseldi. Yunanistan milli marşı çalındığı esnada da ıslıklar çalınmıştı. Kaptan Arda Turan, Olcay Şahan, Mehmet Topal ve diğer futbolcular, ıslık çalıp tekbir getiren taraftarları engellemeye çalışsa da başarılı olamamıştı.

TERİM: BİR DAKİKA SABREDEMİYOR MUYUZ

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim bu duruma tepki göstererek yaşananların kendisini üzdüğünü söyledi. Terim "Yunanistan'ın milli marşı okunuyor ve ıslıklanıyor. Bizim İstiklal Marşımıza bu yapılsa hoş olur mu? Bu ıslık nereden çıktı? Hoş olmuyor. Ölmüş insanlar için saygı duruşu yapıyoruz, bir dakika sabredemiyor muyuz? Sonra dışarı gittiğimizde bunu izah edemiyoruz” demişti.

Terim sözlerini şöyle sürdürmüştü: “Niye ülkemize bunun için kötü baksınlar. Bugün terör tehlikesi nedeniyle 2 maç iptal edilmiş. Hem de Almanya-Hollanda, Belçika-İspanya maçları. Çocuk oyuncağı değil. Önemli bir şey. Terör tehdidi üzücü ve düşündürücü. Böyle bir ortamda tam tersini yapmalıyız. Böyle yapmazsak, sporun teröre kurban edilmesini önleyebiliriz. Barış ve kardeşlik için kullanılabilecek en önemli enstrüman spordur."

euro 2016 FİFA Rusya Türkiye Vitaliy Mutko Yunanistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDİRNE'DE STRATEJİK TOPLANTI:
EDİRNE'DE STRATEJİK TOPLANTI: "BİZ ARTIK ŞARKI DİNLEMEK DEĞİL; ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUZ"
Edirne'de Çin Malı Tartılar İmha Edilecek
Edirne'de Çin Malı Tartılar İmha Edilecek